Карпатські буйволи «повернулися» в Долину нарцисів через 100 років - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.29 € 33.55
Карпатські буйволи «повернулися» в Долину нарцисів через 100 років

«Долина нарцисів» – заповідний масив в урочищі Кіреші, за чотири кілометри від міста Хуста Закарпатської області.

Фото inlviv.in.ua.

Карпатські буйволи «повернулися» в Долину нарцисів через 100 років

Ці тварини ще донедавна були звичайними у місцевих господарствах і вважалися універсальними. Вони давали цінне молоко, дієтичне м’ясо і широко використовувалися як потужна тяглова сила

Карпатські буйволи «повернулися» в Долину нарцисів через 100 років Про це повідомив сайт «Радіо Свобода» з посиланням на Карпатський біосферний заповідник.

– На жаль, ці тварини нині практично зникли разом із багатьма іншими традиційними для Закарпаття породами свійських тварин, – кажуть в заповіднику. Тут вважають, що повернення буйволів у Долину нарцисів «знаменує нову еру, оскільки створює вражаючі перспективи для цієї унікальної території». По-перше, це дозволить ефективно боротися з вербами і тим самим підтримувати лучні екосистеми, де зростає нарцис вузьколистий – основна місцева окраса.

Тварини не завдадуть популяції нарцису жодної шкоди, бо випасатимуться у спеціально відведених місцях.

Оскільки буйволи є дуже невибагливими тваринами, вони із задоволення живляться жорсткими кормами як, наприклад, осоки чи пагонами верби, що не поїдаються іншими сільськогосподарськими тваринами. Разом з тим ці тварини не завдадуть популяції нарцису жодної шкоди, бо випасатимуться у спеціально відведених місцях. По-друге, буйволи «є дуже харизматичними і незвичними, що дозволить привабити в Долину нарцисів більше туристів, особливо в період поза цвітіння нарцису, який є дуже коротким і триває максимум три тижні упродовж травня». У заповіднику зазначили, що буйволів для випасання і демонстрації в Долині нарцисів надало підприємство «Кочова бура».

У межах експерименту планують випасати сім голів буйволів у місцях, де нарцис вузьколистий не зростає.

Джерело: «То є Львів»