Волинські гірники протестують, але вже не знають до кого апелювати - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.27 € 33.41
Волинські гірники протестують, але вже не знають до кого апелювати

Держава махнула рукою на волинські шахти?

Фото Pixabay.

Волинські гірники протестують, але вже не знають до кого апелювати

Нововолинські шахти перебувають у глибокій економічній кризі, яка, звісно, підсилилася карантином і зупинкою видобутку вугілля

Ускладнює і так непросту ситуацію кадрова плутанина. Керівники на головних посадах у державному підприємстві «Волиньвугілля» та його структурних підрозділах змінюються так часто, що профспілки та шахтарі не встигають зорієнтуватися, кому ставити свої вимоги.

За останні пів року на «Бужанській» та шахті №9 посаду директора займала то одна, то інша людина. Вони мігрують з підприємств - в управлінську структуру. І так відбувається вже не один рік. І схоже на те, що Міністерство енергетики й захисту довкілля дивиться на все це, як кажуть, крізь пальці, йому байдуже, що відбувається тут, у «низах».

В Нововолинську активісти з обох діючих підземок вчергове заявили про себе незвичною акцією протесту: колона з тридцяти автомобілів їхала від шахти №9 до будівлі ДП «Волиньвугілля» та сигналила. Таким чином гірники висловили свою незгоду з ймовірним призначенням на посаду директора шахти №9 нової людини. Вони вимагали повернути Павла Танчева, який перебував на лікарняному. І, як стало відомо, його перевели на заступника генерального директора. Такі перестановки в ДП «Волиньвугілля» пояснюють бажанням «зробити кроки до покращення роботи підприємства».

За минулий рік на усіх керівників вугільних підприємств відкриті кримінальні провадження.

Схожі кадрові рішення спостерігалися й на «Бужанській». Спочатку там керував приїжджий Олександр Стойловський. Після певних інцидентів він перейшов на «Волиньвугілля», а директорське крісло зайняв Іван Мазін. Залишається незмінним лише одне: негативні тенденції на копальнях лише посилюються, а видобуток вугілля і його реалізація (зараз відсутні зовсім) падає. Тобто, виходить, як у тому правилі, яке засвоїли ще в школі: від перестановки доданків сума не змінюється. А істина про те, що порятунок потопаючих в руках самих потопаючих, тут, на жаль, не спрацьовує. І причинами є як об’єктивні, так і суб’єктивні фактори.

А тим часом на шахті №9 «Нововолинська» розпочали службову перевірку. Там нібито виявили порушення пропускного режиму: на територію шахти заїхав і завантажився автомобіль, а запис про це в обліковій книзі – відсутній.

Під час розмови з одним профспілковим лідером почула, що за минулий рік на усіх керівників вугільних підприємств відкриті кримінальні провадження.