«Керівник СІЗО показував затриманим шприц із білою рідиною та погрожував заразити їх СНІДом та туберкульозом...» - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.27 € 33.41
«Керівник СІЗО показував затриманим шприц із білою рідиною та погрожував заразити їх СНІДом та туберкульозом...»

Про факти знущання повідомили у прокуратуру.

Фото PxHere.

«Керівник СІЗО показував затриманим шприц із білою рідиною та погрожував заразити їх СНІДом та туберкульозом...»

Працівники Кропивницького слідчого ізолятора систематично знущалися, били та шантажували щонайменше двох громадян

Синці та сліди від ударів були настільки суттєвими, що, коли затриманих привозили до ізолятора тимчасового тримання, їх відмовлялись приймати та повертали назад до СІЗО, де над затриманими знову знущалися.

Про це повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова у Facebook.

Катували, щоб вимагати від затриманих та їхніх рідних гроші.

«За моїм дорученням регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого ВРУ з прав людини Віктор Жученя… здійснив моніторинговий візит до Кропивницького слідчого ізолятора через скаргу двох затриманих осіб на знущання з боку працівників пенітенціарної установи. Під час візиту вдалося поспілкуватися з двома потерпілими особами, які розповіли, що, починаючи з 27 квітня, коли їх доставили до СІЗО, працівники пенітенціарної установи систематично над ними знущались, били та шантажували», – пише омбудсмен.

Потерпілі також розповіли, що сам в.о. начальника СІЗО погрожував, що заразить їх СНІДом та туберкульозом, демонструючи при цьому шприц з білою рідиною.

За словами затриманих, все це робили, щоб вимагати від них та їхніх рідних гроші.

Працівники прокуратури виїхали в пенітенціарну установу, опитали затриманих та зібрали інші матеріали, які будуть передані до Державного бюро розслідувань