На антарктичній станції «Академік Вернадський» знайшли мертвим кухаря Василя Омеляновича - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.44 € 33.30
На антарктичній станції «Академік Вернадський» знайшли мертвим кухаря Василя Омеляновича

Як же ж так?!

Фото НАЦ

На антарктичній станції «Академік Вернадський» знайшли мертвим кухаря Василя Омеляновича

За попередньою інформацією, чоловік наклав на себе руки через нещасливе кохання...

На українській станції «Академік Вернадський», що на північному заході острова Галіндез в Антарктиді, покінчив життя самогубством Василь Омелянович, який працював кухарем.

Як передає «Новинарня«, про це в суботу, 9 травня, повідомили в Національному антарктичному центрі МОН України.

Смерть сталася 8 травня, однак офіційне повідомлення оприлюднили пізніше через потребу оповістити рідних.

Зараз ми з’ясовуємо всі обставини смерті, попередньо відомо, що він наклав на себе руки через особисті проблеми. На жаль, всі ми живі люди, і ніхто наперед не знає, що для кого стане останньою краплею чи «соломинкою, яка зламала спину.

«Зараз ми з’ясовуємо всі обставини смерті, попередньо відомо, що він наклав на себе руки через особисті проблеми. На жаль, всі ми живі люди, і ніхто наперед не знає, що для кого стане останньою краплею чи «соломинкою, яка зламала спину», – сказав керівник Національного антарктичного наукового центру МОН Євген Дикий.

Василеві Омеляновичу було 35 років (1985 р.н.).

В Антарктиду він прибув у складі 25-ї української експедиції нещодавно, 21 квітня. Добирання експедиції з Києва до Антарктиди було ускладнене карантинними обмеженнями на авіаперельоти в різних країнах та затягнулося майже на місяць (через додаткові два тижні ізоляції в Південній Америці).

Це була вже п’ята ротація Омеляновича на станції «Академік Вернадський».

Це була вже п’ята ротація Омеляновича на станції «Академік Вернадський».

Василь Омелянович закінчив Полтавський кооперативний інститут, працював кухарем у рідному місті Малин на Житомирщині. Мріяв стати корабельним коком, але після випадкового знайомства з полярником почав працювати кухарем в антарктичних експедиціях (із 2011 року).

Учасник 16-ї, 18-ї, 20-ї, 23-ї та 25-ї УАЕ.

У суворих антарктичних умовах він готував для науковців станції борщ, вареники, інші страви, до яких українці звикли вдома, торти на дні народження тощо.

«Усі ми знали Василя як дуже спокійну, виважену та добру людину, справжнього професіонала», – зазначили в Антарктичному центрі.

В останньому дописі у фейсбуці він закликав шанувати та поважати людей і домівки, де на нас чекають.

В останньому дописі у фейсбуці він закликав шанувати та поважати людей і домівки, де на нас чекають.

Причиною самогубства колеги (через повішення) називають нещасливе кохання.

Міністерство освіти і науки України та Національний антарктичний науковий центр висловили щирі співчуття батькам, братові, друзям та близьким Василя.

Надалі вирішуватиметься питання доставки тіла в Україну.

Обов’язки кухаря на станції наразі по черзі виконуватимуть усі інші учасники експедиції.

На станції «Академік Вернадський» наразі залишаються 10 учасників української експедиції (із планованих 12-ти).

Керівником 25-ї УАЕ був обраний Юрій Отруба, досвідчений фахівецт Національного антарктичного центру МОН. Для нього це вже шоста зимівля на станції.

Як відомо, 25-та українська експедиція в Антарктиду мала стати наймолодшою за весь час.

«Ця команда полярників має кілька особливостей. Зокрема, це наймолодший склад експедиції за всі роки. Середній вік учасників – 37 років. Ми хочемо дати молоді якомога більше шансів реалізувати себе і свій науковий потенціал. І з тієї ж причини половина складу є новачками, тобто вперше їдуть на рік працювати в Антарктиду. Водночас, друга частина експедиції – це досвідчені полярники», – розповідав перед початком нової експедиції голова НАЦ Євген Дикий.


Передрук або відтворення у будь-якій формі цього матеріалу без письмової згоди volyn.com.ua заборонено.