Вивезла непритомного в ліс і залишила вмирати… - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.37 € 33.56
Вивезла непритомного в ліс і залишила вмирати…

Василеві Чорнею було 36 років, у Польщі він працював нелегально.

Фото radiosvoboda.org.

Вивезла непритомного в ліс і залишила вмирати…

Польську працедавицю, робітника-українця якої знайшли мертвим у гущавині, засудили до 1 року 10 місяців позбавлення волі

Про це повідомило інтернет-видання «Європейська правда» з посиланням на Wiadomosci. Районний суд міста Новий Томишль своїм рішенням засудив громадянку Польщі до 1 року 10 місяців позбавлення волі, а також на 8 років заборонив займати керівні позиції як працедавцю та займатися підприємницькою діяльністю у сфері, пов’язаній з працевлаштуванням. Зазначається, що рішення суду не остаточне.

Нагадаємо, йдеться про 36-річного Василя Чорнея, який працював на підприємстві з виробництва трун неподалік міста Новий Томишль. Випадок стався у липні 2019 року. Тіло чоловіка знайшли лісники неподалік міста Вонгровєц у Великопольському воєводстві.

36-річний Василь Чорней працював на підприємстві з виробництва трун неподалік міста Новий Томишль.

Розслідування встановило, що коли у спекотний день Василь знепритомнів, керівниця заборонила працівникам викликати швидку. Один із працівників почав робити йому серцево-легеневу реанімацію, але врятувати чоловіка не вдалося. Після цього працедавиця сказала усім працівникам йти додому, а сама автомобілем вивезла тіло у ліс за 125 кілометрів від підприємства, де його і знайшли лісники.

Раніше повідомлялося, що за цей вчинок працедавці загрожувало до 5 років ув’язнення. Фото wiadomosci.gazeta.pl.
Раніше повідомлялося, що за цей вчинок працедавці загрожувало до 5 років ув’язнення. Фото wiadomosci.gazeta.pl.

 Хазяйку підприємства звинуватили у тому, що вона не забезпечила надання працівникові належної допомоги і цим незумисно спричинила його смерть. Також з’ясувалося, що працівники не були офіційно працевлаштовані.

У суді давав свідчення також один із робітників, який допомагав їй віднести тіло у машину, за його словами – через погрози, що йому не виплатять заробітну плату. Він побоявся повідомити про випадок у поліцію, тому що боявся за себе і, крім того, майже не знав мови і не був офіційно працевлаштованим. Його визнали винним в ускладенні розслідування та оштрафували на 8 тисяч злотих.

В Україні в селі Троїця Снятинського району Івано-Франківської області у Василя Чорнея залишилися дружина, троє неповнолітніх дітей – доньки 12 і 7 років, а також 9-річний син – та старі батьки. Для них небайдужі зібрали понад пів мільйона зелених…

Джерела: «Європейська правда», Wiadomosci, radiosvoboda.org.

Джерело: https://www.eurointegration.com.ua/news/2020/05/10/7109737/