Польський ринок праці опинився в складній ситуації без українських заробітчан, – голова польської аграрної асоціації - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.34 € 33.49
Польський ринок праці опинився в складній ситуації без українських заробітчан, – голова польської аграрної асоціації

З середини березня з Польщі в Україну повернулися понад 180 тис. українців.

Фото wz.lviv.ua.

Польський ринок праці опинився в складній ситуації без українських заробітчан, – голова польської аграрної асоціації

Анджей Гайовнічек, керівник Асоціації переробників фруктів та овочів, каже, що зараз склалася важка ситуація, оскільки робітники з України виїхали додому і не можуть повернутися до Польщі

Ринок праці в Польщі залежить від робітників з України, які виїхали з країни через епідемію коронавірусу. Про це заявив голова Асоціації переробників фруктів та овочів, який є власником однієї з найбільших переробних компаній у Польщі Real SA Анджей Гайовнічек в інтерв’ю українському інформаційному агентству «Укрінформ«.

«Польський ринок праці на сьогодні дуже залежний від працівників з України. За останні кілька років польська економіка значно зросла, а людей у нас не побільшало. У країні розвиваються ті сфери економіки, котрі потребують ручної праці: сільське господарство, будівельна сфера», – сказав Гайовнічек.

У країні розвиваються ті сфери економіки, котрі потребують ручної праці: сільське господарство, будівельна сфера», – сказав Гайовнічек.

Він сказав, що зараз склалася важка ситуація, оскільки робітники з України виїхали додому і не можуть повернутися до Польщі. Нагадав, що у середньому, українці заробляють 12-14 злотих (75-90 грн) на годину «чистими».

Польський підприємець каже: «Розповім на прикладі моєї компанії Real SA, яка переробляє близько 8% польських яблук, полуниці, вишень, порічок тощо. Ми працевлаштовуємо близько тисячі осіб, зокрема, у розпал сезону – до 200 українців. Зараз маємо 20 працівників з України, а це 10-15% від наших потреб. Ми вже надіслали людям запрошення електронною поштою, але головна проблема – перевезення до місця праці».