Шамана, який ішов «виганяти» Путіна, знову доправили до психлікарні - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.27 € 32.88
Шамана, який ішов «виганяти» Путіна, знову доправили до психлікарні

Проти нього порушено кримінальну справу про заклики до екстремізму.

Фото: Олександр Габишев / фейсбук.

Шамана, який ішов «виганяти» Путіна, знову доправили до психлікарні

До якутського шамана Олександра Габишева, який уже двічі намагався здійснити похід до президента Росії Володимира Путіна, увірвалися бійці ОМОН і відвезли його у медзаклад

Російські силовики затримали якутського шамана Олександра Габишева і відвезли у психіатричну лікарню. Про це «МБХ медіа» повідомив правозахисник Олексій Прянишніков, передає видання «Гордон»

Він зазначив, що не менш як 20 бійців ОМОН штурмували будинок шамана. Чоловіка в кайданках, без взуття вивели і відвезли у психіатричну лікарню, сказав Прянишніков.

Із чим пов'язано затримання, поки що невідомо. «МБХ медіа» зазначає, що до Габишева кілька разів приходили люди, які відрекомендовувалися медпрацівниками і хотіли взяти біоматеріал для тесту на коронавірус.

6 травня невідомі спробували помістити Габишева в обсерватор, до нього прибули невідомі особи і спочатку запропонували зробити тест на коронавірус, а після цього привезли постанову санлікаря про його доправлення в обсерватор. 

Габишев із березня 2019 року протягом шести місяців ішов уздовж далекосхідних трас у бік Москви, звідки 2021 року збирався «вигнати» Путіна; він вважає його породженням темних сил, із яким до снаги впоратися тільки шаманові.

Габишев висловлював думку, що в Росії має бути народовладдя, і збирався ініціювати «народні повстання». Габишев із березня 2019 року протягом шести місяців ішов уздовж далекосхідних трас у бік Москви, звідки 2021 року збирався «вигнати» Путіна; він вважає його породженням темних сил, із яким до снаги впоратися тільки шаманові. Прихильник Габишева розповів, що в ніч на 19 вересня шамана відвезли «співробітники спецслужб». Це сталося на кордоні Бурятії та Іркутської області. Після цього пресслужба міністерства охорони здоров'я Якутії повідомила, що шамана доправили у психіатричну клініку в Якутську, а пізніше взяли підписку про невиїзд. Проти нього порушено кримінальну справу про заклики до екстремізму. 7 грудня 2019-го Габишев удруге вирушив у Москву «виганяти» Путіна, і його затримали за три дні після початку походу. Його відпустили під підписку про невиїзд.
У січні 2020 року шаман заявив, що вирішив поновити свій похід у березні.