На догоду Зеленському: адвокат Порошенка пояснив, чому «відосик» від ДБР – це не повістка - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.21 € 33.12
На догоду Зеленському: адвокат Порошенка пояснив, чому «відосик» від ДБР – це не повістка

Ігор Головань.

Фото ЄС.

На догоду Зеленському: адвокат Порошенка пояснив, чому «відосик» від ДБР – це не повістка

«Задовольняти незаконні виклики невідомо куди з єдиною метою порадувати Президента Зеленського і його російських партнерів ми не маємо жодного бажання» – повідомив у своєму блозі на сайті «Українська правда» адвокат п’ятого Президента України Петра Порошенка Ігор Головань

«Не встиг Президент Зеленський  під час сумнозвісної пресконференції  в черговий раз відкрито замовити переслідування свого головного політичного опонента, як слідчі ДБР запопадливо заходилися те замовлення виконувати.

Президент Зеленський, його Офіс і проросійські поплічники намагаються дошкулити п’ятому Президенту вже рік. Тепер мало хто сумнівається, що з вироками не склалося. Нічого пред’явити», – переконаний Ігор Головань.

Не встиг Президент Зеленський  під час сумнозвісної пресконференції  в черговий раз відкрито замовити переслідування свого головного політичного опонента, як слідчі ДБР запопадливо заходилися те замовлення виконувати.

«І єдине, що здатні запропонувати слідчі замовнику – це влаштувати Петру Порошенку «пригоди» у вигляді допитів у якості свідка, повернувшись до розміщення на сайті ДБР таких любих Президенту Зеленському «відосиків», публікація яких у мережі на думку креативних слідчих має замінити вручення повістки у встановленому КПК порядку», – пише адвокат.

Він нагадує, що порядок здійснення виклику у кримінальному провадженні врегульовано статтею 135 КПК України. «Там про «відосики» – жодного слова. Особа викликається до слідчого шляхом вручення повістки. Потурати порушенням закону ми не будемо. Це перше», – пише Головань.

«По-друге, влада вже не криється, відверто заявляючи про свій намір за будь-яку ціну «нейтралізувати» головного політичного опонента притаманним «русскому міру» шляхом репресій.

Фейкові провадження, що їх «розслідує» ДБР, очевидно спрямовані проти Петра Порошенка. Не знайшовши нічого протиправного у діяльності п’ятого Президента України, слідчі ДБР у пристрасному бажанні виправдати сподівання Президента Зеленського заглибилися в історію і намагаються знайти щось протиправне у діяльності Петра Порошенка тих часів, коли майбутній Президент Порошенко купував картини видатних майстрів, а майбутній Президент Зеленський залишив посаду генерального продюсера телеканалу «Інтер», щоб перейти на канал  Коломойського», – нагадує адвокат Головань.

Головань також зауважив, що спроби допитати Петра Порошенка як свідка у провадженні, очевидно спрямованому проти нього, є грубим порушенням конституційного принципу верховенства права.

Він нагадує, що порядок здійснення виклику у кримінальному провадженні врегульовано статтею 135 КПК України. Там про «відосики» – жодного слова. Особа викликається до слідчого шляхом вручення повістки.

«Де-юре Порошенко свідок, а де-факто його вже публічно оголосили звинуваченим. Є що пред’явити – хай пред’являють, а задовольняти незаконні виклики невідомо куди з єдиною метою порадувати Президента Зеленського і його російських партнерів ми не маємо жодного бажання», – наголошує адвокат Порошенка.

«Про «невідомо куди». Головний герой «відосика» слідчий Дощенко працює у Другому відділі Управління з розслідування кримінальних правопорушень, вчинених військовослужбовцями, ГСУ ДБР. До чого тут військовослужбовці? В інших відділах вже «нема дурних» розслідувати замовні справи з сумнівними перспективами?», – припускає Головань.

Він зазначає, що слідчий у відео начебто «викликає» Петра Порошенка на вулицю Петлюри, 15, однак відповідний слідчий відділ розташовано на вулиці Панаса Мирного, 28.

«Загальновідомо, що будівля на Панаса Мирного,28 порожня. Єдина мета липового наказу – залишити правопорушників з ДБР під «парасолькою» суддів Печерського суду, лояльних до агентів впливу держави-агресора. Однак відповідно до статті 224 КПК України проводити допит у місці іншому, ніж місце проведення досудового розслідування, допускається лише за  погодженням із особою, яку мають намір допитати. Петро Порошенко такого погодження не надавав», – повідомив адвокат п’ятого Президента.

Джерело: УП.