На Волині прокурори домоглися повернення державі пам’ятки архітектури національного значення - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.27 € 32.88
На Волині прокурори домоглися повернення державі пам’ятки архітектури національного значення

Келії монастиря піарів підприємство використовувало незаконно.

Фото hroniky.com.

На Волині прокурори домоглися повернення державі пам’ятки архітектури національного значення

Вартість будівлі 4 мільйони гривень

Господарський суд Волинської області задоволив позов Маневицької місцевої прокуратури Волинської області в інтересах держави в особі Волинської обласної державної адміністрації та Любешівської селищної ради та зобов’язав господарське товариство звільнити частину приміщення пам’ятки архітектури національного значення – Келій монастиря піарів – яку підприємство використовує незаконно.

Суб’єкт господарювання без попереднього погодження Міністерством культури України факту передачі у користування приміщень пам’ятки для зайняття підприємницькою діяльністю та укладення договору оренди й сплати коштів до бюджету розмістив у приміщенні монастиря ХVІІ ст. у селищі Любешів заклад громадського харчування й кондитерський цех.

Прокурори з'ясували, що суб’єкт господарювання без попереднього погодження Міністерством культури України факту передачі у користування приміщень пам’ятки для зайняття підприємницькою діяльністю та укладення договору оренди й сплати коштів до бюджету розмістив у приміщенні монастиря ХVІІ ст. у селищі Любешів заклад громадського харчування й кондитерський цех.

У суді прокурори домоглися звільнення підприємством приміщення об’єкта культурної спадщини вартістю 4 млн грн. та повернення його державі.

Джерело: Пресслужба прокуратури Волинської області.