Найбагатші українці: хто вони і скільки грошей мають - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.17 € 33.35
Найбагатші українці: хто вони і скільки грошей мають

Золота трійка країни: Ахметов, Пінчук і Порошенко.

Фото prc.city.

Найбагатші українці: хто вони і скільки грошей мають

Рейтинг 100 найкрутіших бізнесменів України за версією Forbes очолив Рінат Ахметов. До ТОП-трійки потрапили Віктор Пінчук і Петро Порошенко

Маючи 2,8 мільярда доларів Рінат Ахметов очолив список вітчизняних багатіїв.

Про це повідомляється у випуску журналу Forbes, який публікується вперше з 2016 року.

На другому місці в списку найбагатших українців – власник групи «Інтерпайп» Віктор Пінчук з 1,4 млрд доларів, на третьому – п’ятий Президент України, лідер партії «Європейська солідарність» Петро Порошенко (1,4 млрд доларів).

Порошенко повернувся в список доларових мільярдерів після п’ятирічної відсутності: в 2014 році американський Forbes оцінював його статки в 1,3 млрд доларів, а вже в 2015 році перестав вважати його мільярдером.

У восьми осіб в рейтингу статки оцінюються не нижче 1 млрд доларів, в тому числі двоє з них – співвласники мережі гіпермаркетів «Епіцентр» подружжя Олександр і Галина Гереги займають одну сходинку.

Замикає список доларових мільярдерів ексакціонер ПриватБанку Ігор Коломойський з 1 млрд доларів.

Замикає список доларових мільярдерів ексакціонер ПриватБанку Ігор Коломойський з 1 млрд доларів.

Основою статків дев’яти бізнесменів з рейтингу є IT. Капітал найбагатшого з них, засновника сервісу для систематизації файлів з кодом GitLab Дмитра Запорожця, видання оцінило в 560 млн доларів (№13).

Крім того, 27-у позицію в рейтингу займає співзасновник сервісу Revolut Влад Яценко (300 млн доларів), а з 35-ї по 37-у – відповідно засновники сервісу перевірки правопису Grammarly Олексій Шевченко, Максим Литвин і Дмитро Лідер, статок кожного з них оцінено в 250 млн доларів.

У рейтинг найбагатших українців також увійшли власник Group DF Дмитро Фірташ (370 млн доларів, 24-а позиція), голова алкогольного холдингу Global Spirits, який володіє брендом «Хортиця», Євген Черняк (295 млн доларів, 30-а позиція), а також власник компанії MosCityGroup, російсько-український бізнесмен Павло Фукс (155 млн доларів, 51-я позиція).

Майже кожен мріє бути на їхньому місці. Інфографіка 24tv.ua.
Майже кожен мріє бути на їхньому місці. Інфографіка 24tv.ua.

 До речі, сукупні статки українських мільярдерів становлять $31,4 млрд, що в 4,6 разу менше, ніж у найзаможнішої людини на планеті – Джеффа Безоса.

Сукупні статки українських мільярдерів становлять $31,4 млрд, що в 4,6 разу менше, ніж у найзаможнішої людини на планеті – Джеффа Безоса.

Сьогодні найбагатші українці оцінюються на 43% нижче, ніж у докризовому 2013 році: як і більшість громадян країни, вони переживають не найкращі часи. Втім, семеро з десятки мільярдерів семирічної давнини змогли зберегти десятизначні показники, а ще троє – місця у верхній чверті списку.

Учасники сотні в середньому в 35 000 із гаком разів багатші за пересічного українця, чий статок Credit Suisse оцінює в $8792. В Україні на тисячу осіб припадає тільки один доларовий мільйонер. Для порівняння: у Швейцарії сумою $1 млн і більше володіє один із дев’яти повнолітніх громадян, у США – один із 13.

Попри значне скорочення загальних статків найбагатших українців за останні роки, вартість вхідного квитка в сотню за сім років навіть зросла (з $74 млн до $95 млн). Активи в традиційних для України галузях промисловості й сільського господарства переважно дешевшають, проте список поповнюють підприємці в нових сферах. Одразу кілька успішних стартапів, які стали «єдинорогами», – родом з України. Вони дозволили своїм засновникам із легкістю потрапити до переліку найбагатших співвітчизників.