Курси НБУ $ 41.72 € 49.18

ЯК ЗБУДУВАТИ БАГАТУ І ЗДОРОВУ ВОЛИНЬ

«Волинь, яку ми будуємо» — таку назву має концепція програми, яку запропонував виборцям області блок «Наша Україна»...

«Волинь, яку ми будуємо» — таку назву має концепція програми, яку запропонував виборцям області блок «Наша Україна».

Основні напрямки, намітки, цифри, за якими має розвиватися область згідно з концепцією програми «Волинь, яку ми будуємо» виклав у своїй доповіді на її презентації голова облдержадміністрації, перший номер у списку блоку «Наша Україна» до обласної ради Володимир Бондар

Володимир ЛИС

— Політична сила, яка вже має владу і якій нічого не треба доводити публічно, — зазначив Володимир Налькович,— знову виходить до людей, бо вважає себе органічною частиною волинського суспільства. Ми хочемо, щоб нас побачили такими, якими ми обіцяли бути на Майдані. Хочемо, щоб люди, як і тоді, вірили помаранчевій владі на чолі з Віктором Ющенком сьогодні.
Приріст зарплати торік становив 43 відсотки, є одним з найвищих в Україні. Я вважаю це одним з найбільших досягнень сучасної влади на Волині. За цей рік ми не тільки збільшили зарплату, а й ліквідували 2,5 мільйона гривень заборгованих зарплат за попередні роки. Ми ставимо завдання в цьому році ще на третину збільшити зарплату від того рівня, який сьогодні маємо в бюджетній сфері.
За минулий рік в області створено 21,5 тисячі нових робочих місць. За 2006 рік буде створено таку ж кількість робочих місць. На Волинь було залучено торік 18,7 мільйона доларів інвестицій. А за два місяці нинішнього — вже 120 мільйонів доларів. Разом з минулим роком — це більше, ніж за всі попередні роки незалежності. За темпами приросту виробництва ми обігнали промислові регіони.
Аспекти економічного розвитку, розвиток промисловості регіону стали основними складовими виступу голови наглядової ради ВАТ «Луцький автомобільний завод», № 4 у списку до обласної ради Володимира Гунчика. Промисловість орієнтується на власні сировинні ресурси відповідно з внесенням структурних змін у галузь. Особливого значення при цьому набуває розвиток переробної, харчової та легкої промисловості. Буде зроблено все, щоб детінізувати економіку нашого регіону.
Микола Романюк, директор головного регіонального управління ПриватБанку, № 5 у списку «Нашої України» до обласної ради зазначив, що розвиток малого і середнього бізнесу є однією з ключових тез програми. Необхідно зняти перешкоди для всіх тих, хто хоче відкрити власну справу і впроваджено в області систему компенсації грошей на початок власної справи. З обласного бюджету будуть компенсуватися значні відсотки тим підприємцям, які братимуть кошти на створення енергозберігаючих технологій. Буде зупинено втручання представників влади у бізнес, забезпечено прозорість тендерів, все зроблено для спрощення дозвільної системи для тих, хто бажає займатися тим бізнесом, який у всіх цивілізованих державах є основою розвитку суспільства.
Слова Віктора Ющенка, який назвав будівництво локомотивом економіки, нагадав Руслан Вайман, голова правління ВАТ «Луцький домобудівельний комбінат», № 4 у списку «Нашої України» до Луцької міськради. Будівництво житла «Наша Україна» вважає стратегічним державним завданням, адже це створює середній клас, створює тисячі робочих місць. Будівництво за рахунок інвестицій і фізичних осіб 600 квартир у Луцьку протягом року — це має стати початком нового етапу у розвитку будівельної індустрії в області. Для молодих сімей за рахунок довгострокових кредитів у 2006 році споруджуватиметься 15 відсотків усього житла. Розроблено програму спорудження житла для військовослужбовців, військових пенсіонерів, для чорнобильців.
Про питання духовності і освіти говорили директор гімназії № 4 м.Луцька Олександр Мишковець, який входить до першої п’ятірки «Нашої України» до Луцької міської ради, та Ігор Коцан, ректор ВДУ імені Лесі Українки, котрий входить до першої десятки блоку до обласної ради. Особливостями виховання, освіти буде поєднання особистих і національних інтересів. Серед того, що передбачається втілити в життя, — підвищення соціально-економічного статусу вчителів, зокрема підвищення зарплати до 2010 року мінімально до 2500 гривень.
До 2010 року необхідно завершити комплектацію шкіл області комп’ютерною технікою та підключення усіх навчальних закладів Волині до мережі Інтернет, довести охоплення дітей дошкільною освітою віком від 3 до 6 років до 80 відсотків. «Наша Україна» передбачає зупинити скорочення мережі позашкільних закладів області, що обмежує доступ до позашкільної освіти дітей із сімей з низьким рівнем доходів. Планується передбачити відповідно квоти для сільської молоді при зарахуванні до вищих навчальних закладів Волині.
Як зазначив Володимир Карпук, голова обласної організації партії «Наша Україна», № 2 у списку до обласної ради, вперше здоров’я населення України взяв під свій контроль Президент. Він заявив, що бере на себе відповідальність за втілення в життя програм боротьби з захворюванням туберкульозом, на ВІЛ- СНІД, серцевих захворювань і захворювань крові. Вперше на охорону здоров’я виділяється 3,6 відсотка ВВП, а до 2008 року має бути перейдено рубіж у п’ять відсотків. У 2005 році на одного жителя з бюджету виділялося 143 гривні, а у 2006 році — 213 гривень. Протягом найближчих років буде відремонтовано, переоснащено новим обладнанням кожен ФАП і лікарні в районах.
В області розвиватиметься Інститут сімейної медицини, буде докорінно реформовано систему фінансування охорони здоров’я та оплати праці медичних працівників. Про це ж говорила і головний лікар Луцької міської клінічної лікарні Лариса Духневич, яка очолює список «Нашої України» до міськради.
Серед інших концепцій у програмі «Нашої України» відзначимо дієву і продуману молодіжну політику. Вона передбачає, зокрема, розвиток пільгового довгострокового державного кредитування молоді і молодих сімей, які бажають будувати чи реконструювати житло в сільській місцевості, запровадження механізму державної підтримки розвитку молодіжного фермерства та молодіжного підприємництва. Важливим у програмі є розділ «Розвиток села», який передбачає, зокрема, добиватися на законодавчому рівні гарантування виплати адресних цільових дотацій з розрахунку на засіяний гектар і кілограм виробленої продукції усім виробникам сільськогосподарської продукції, розвиток вітчизняного сільськогосподарського машинобудування, разом із зняттям усіх митних обмежень на ввезення із-за кордону сільськогосподарської техніки, що була у використанні не більше 15 років. «Наша Україна» виступає за здійснення заходів прямої бюджетної підтримки розвитку закладів соціально-культурної сфери на селі. Положення програми «Волинь, яку ми будуємо» є конкретними зобов’язаннями, які бере на себе «Наша Україна» і за виконання яких вона щорічно буде звітуватися перед волинянами.
Telegram Channel