Скільки українських шкіл досі не підключено до інтернету - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.19 € 32.96
Скільки українських шкіл досі не підключено до інтернету

На початку 2018 року уряд схвалив Концепцію розвитку цифрової економіки в Україні до 2020 року. 

Фото Pixabay.

Скільки українських шкіл досі не підключено до інтернету

Протягом 2019–2020 років були проведені тендери на під'єднання до всесвітньої мережі майже у 10 тисяч українських шкіл

В Україні підключені до інтернету 60% загальноосвітніх шкіл, 40% - не мають підключення до інтернету.

Такі дані дослідження оприлюднило Міністерство цифрової політики у Facebook, передає Укрінформ.

Не мають підключення до інтернету – 6 544 шкіл.

«За даними нашого дослідження, ситуація й досі не дуже втішна: всього шкіл в Україні – 16 317. Мають підключення до інтернету за допомогою оптоволоконних технологій – 9 773 (60%). Не мають – 6 544 (40%)», - йдеться у повідомленні.

Дослідження підключення соціальних об’єктів до фіксованого інтернету, зокрема – шкіл, проведено вперше в Україні, підкреслили у Мінцифри.

При визначенні наявності оптоволоконного підключення було взято до уваги не тільки технологію, а й швидкість з’єднання, яка притаманна винятково волоконно-оптичним технологіям. Вона мала становити не менше 30 Мбіт/с, розповіли у відомстві. Але якщо йдеться про цілі Мінцифри, то для того, щоб учням та вчителям отримувати необхідний для навчального процесу контент та ефективно працювати онлайн, необхідно не менше 100 Мбіт/с. «До речі, це відповідає ініціативі Європейського Союзу Gigabit Society», - йдеться у повідомленні.

Також у міністерстві просять допомоги для вдосконалення свого дослідження: «Ми будемо раді, якщо фахівці та просунуті користувачі допомужуть Мінцифрі вдосконалити дослідження. Для цього ми розробили інтерактивну мапу, де можна знайти будь-яку українську школу та перевірити наші дані щодо підключення».