«Розрив» - у 70 тисяч гектарів: на Волині проведуть аудит сільськогосподарських земель - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.20 € 33.20
«Розрив» - у 70 тисяч гектарів: на Волині проведуть аудит сільськогосподарських земель

agronews.ua

Аудит має бути завершений до 1 вересня.

«Розрив» - у 70 тисяч гектарів: на Волині проведуть аудит сільськогосподарських земель

За дорученням голови облдержадміністрації Юрія Погуляйка в області проводиться аудит земель сільськогосподарського призначення. Для цього в ОДА створена робоча група. Основне завдання аудиту – детінізація земель

     «Аудит не має на меті каральну функцію, але у разі виявлення порушень, робоча група передаватиме матеріали до правоохоронних органів. Приведення усіх земель у правове поле, автоматично унеможливить рейдерські захоплення та сприятиме наповненню місцевих бюджетів», – зазначає голова ОДА.

     За даними головного управління Держгеокадастру у Волинській області площа земель сільськогосподарського призначення, станом на 1 січня 2016 року становить 1 мільйон 78 тисяч гектарів. За цей рік, цифри відсутні. За словами начальника управління агропромислового розвитку ОДА Юрія Горбенка ця цифра дещо відрізняється від даних Держгеокадастру України на близько 70 тисяч гектарів. Окрім цього, існують розбіжності між використанням земель та їх цільовим призначенням згідно з документацією.

Окрім цього, існують розбіжності між використанням земель та їх цільовим призначенням згідно з документацією.

     «Особливу увагу звертаємо на пайові землі, які в багатьох випадках використовуються без договорів, власника мають старі державні акти, або навіть сертифікати, – пояснив Юрій Мефодійович. Є випадки надання в оренду невитребуваних паїв в оренду з розміром плати 100-200 гривень за гектар, використання земель без документів і виплат за користування».

     Згідно із дорученням голови ОДА, до 2 червня цього року в районах створенні робочі групи для проведення аудиту. Усі необхідні процедури по аудиту сільськогосподарських земель повинні бути завершенні до 1 вересні 2020 року.

 За інформацією   управління інформаційної політики та цифрової трансформації облдержадміністрації.

Джерело: Департамент агропромислового розвитку Волинської ОДА.