Факсимільна копія Нобельського Євангелія уже на Рівненщині - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.27 € 32.88
Факсимільна копія Нобельського Євангелія уже на Рівненщині

Ця книга є найдавнішою писемною пам’яткою українського Полісся.

Фото rivnenews.com.ua.

Факсимільна копія Нобельського Євангелія уже на Рівненщині

Примірник стародруку передали 9 червня регіональній владі. Наразі видрукувано всього 8 факсимільних копій цього твору

Через 500 років від свого створення стародавня пам’ятка книжного мистецтва – Нобельське Євангеліє – повернулася на рідну землю. Одну з копій сьогодні передали обласній владі Рівненщині, а саме голові обласної ради Олександрові Данильчуку та голові облдержадміністрації Віталію Ковалю. 

До слова, наразі видрукувано всього 8 факсимільних копій Нобельського Євангелія. П’ять із них вже передали на Рівненщину. Кілька копій знаходяться в Зарічненському районі. Зокрема, примірник книги подарували місцевому духовенству.

Нагадаємо, що саме Нобельске Євангеліє вважається найдавнішою писемною пам’яткою українського Полісся. І, як стверджують дослідники, воно на 41 рік старше відомого Пересопницького Євангелія. Створена ж книга у селі Нобель нині Зарічненського району у 1520 році. Єдиний відреставрований екземпляр стародруку сьогодні перебуває у бібліотеці Академії наук Литви у Вільнюсі. Саме з нього благодійники і виготовили факсиміле.

Єдиний відреставрований екземпляр стародруку сьогодні перебуває у бібліотеці Академії наук Литви у Вільнюсі. Саме з нього благодійники і виготовили факсиміле.

«Рівненщина відома на увесь світ тим, що саме на наших землях з’явилися на світ Острозька Біблія, Пересопницьке Євангеліє. Але мало хто знає, що на Поліссі було написано ще одну духовну книгу – Нобельське Євангеліє! Це той факт, яким ми повинні пишатися та популяризувати. І я дуже радий, що вдалося повернути на Батьківщину якщо не оригінал, то принаймні факсимільну копію унікальної книги», – зазначив Олександр Данильчук.

Наразі ведуться перемовини, коли і як Рівненщина зможе відзначити півтисячолітній ювілей стародруку. Поки ж примірник зберігатиметься в управлінні культури і туризму облдержадміністрації. Після завершення карантину її планують розмістити в одному з обласних закладів, ймовірно це буде Рівненський обласний краєзнавчий музей або КЗ «Культурно-археологічний центр «Пересопниця».