Дружина Медведчука – партнер Коломойського у трьох обленерго і двох металургійних заводах - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.03 € 32.77
Дружина Медведчука – партнер Коломойського у трьох обленерго і двох металургійних заводах

Про те, що телеводуча володіє великими активами ЗМІ повідомляли й раніше.

Фото xfactor.stb.ua.

Дружина Медведчука – партнер Коломойського у трьох обленерго і двох металургійних заводах

Журналісти «Схем» знайшли чергові бізнес-зв’язки кума російського президента з українським олігархом

Голова політради партії «Опозиційна платформа – За життя» і кум президента Росії Володимира Путіна Віктор Медведчук окрім сфери медіа має тісні бізнес-зв’язки у металургії, енергетиці, логістиці нафтопродуктів із українським олігархом Ігорем Коломойським. Про це йдеться у розслідуванні журналістів програми «Схеми: корупція в деталях», передає Zaxid.net.

Через низку задекларованих Медведчуком фірм, його дружина Оксана Марченко володіє частками в бізнесі одразу у декількох стратегічних сферах, а саме – в енергетичних компаніях: ПрАТ «Львівобленерго», ПрАТ «Прикарпаттяобленерго», ПАТ «Запоріжжяобленерго»; металургійних заводах: ПрАТ «Електрометалургійний завод «Дніпроспецсталь» і АТ «Запорізький завод феросплавів»; логістичних компаніях, які входять в систему так званого Одеського перевалочного комплексу.

За даними Агентства з розвитку інфраструктури фондового ринку України (Smida), 88% акцій «Прикарпаттяобленерго» належать п’яти кіпрським фірмам. Кінцевим бенефіціаром цих фірм є дружина Медведчука.

Журналісти виявили зв’язок родини народного депутата із великими металургійними підприємствами, які раніше зараховували до групи «Приват» Ігоря Коломойського.

За даними кіпрського реєстру юридичних осіб, частки у цих фірмах за договором порівну поділені на двох кіпріотів. Як стверджують «Схеми», зазвичай, один номінальний власник тримає свою частку в інтересах бенефіціара. І дійсно, кіпріотка Анзеліка Пасенідоу, на якій зареєстрована половина акцій однієї з компаній, є довіреною особою Оксани Марченко. Це зроблено для того, щоб не «світити» ім’я кінцевого бенефіціара у реєстрах. Якщо ж компанія має кілька номінальних власників, то, як правило, це означає, що і володіють нею декілька бенефіціарів.

Розслідувачі вважають, що таким чином Медведчук і Марченко можуть володіти щонайменше половиною кожної із цих кіпрських фірм. Тобто сумарно їм може належати 44% акцій «Прикарпаттяобленерго». Своєю чергою, в обленерго відповіли, що не володіють інформацією щодо частки родини Медведчука у власності підприємства.

Схожа ситуація склалась із «Львівобленерго». У підприємстві 5% акцій належить близькій до Коломойського кіпрській фірмі, а до 44% акцій може належати Марченко. Також подружжя Марченко-Медведчук через кіпрські фірми пов’язане із «Запоріжжяобленерго»: їм може належати близько 12% акцій підприємства. Міноритарний пакет акцій вказаного облеренго належить ще одній фірмі-власниці близькій до Коломойського.

Журналісти також виявили зв’язок родини народного депутата із великими металургійними підприємствами, які раніше зараховували до групи «Приват» Ігоря Коломойського.

У своїй майновій декларації Віктор Медведчук вказав, що його дружина є власницею ще чотирьох кіпрських фірм – Soltex Ltd, Matrimax Ltd, Tapesta Ltd та Walltron Ltd. Журналісти виявили, що Оксана Марченко володіє 50% цих компаній через задекларовані її чоловіком офшорні компанії з Британських Віргінських островів Seldon Ventures Ltd, Attolam Ventures Ltd, Geiora Management Ltd та Baikeens Investments Ltd.

Усі ці чотири кіпрські компанії, відповідно до даних Smida, є власниками 82,7% акцій АТ «Запорізький завод феросплавів». Тож подружжя Медведчуків-Марченко сукупно володіє 41% акцій цього підприємства.

Також у майновій декларації Віктор Медведчук зазначив, що його дружина є власницею трьох кіпрських фірм – Crascoda Holdings, Gazaro Ltd та Boundryco Ltd. Зокрема, вона володіє 50% частками у двох останніх через інші кіпрські фірми Vistormia Holdings Ltd та Ledisalio Holdings Ltd, хоча номінально вони записані на кіпріотів. Crascoda Holdings також зареєстрована на двох фізичних осіб з Кіпру.

Ці три задекларовані нардепом кіпрські фірми, володіють 34,2% акцій ПрАТ «Електрометалургійний завод «Дніпроспецсталь». Таким чином, родина Медведчука є кінцевим бенефіціаром щонайменше 17% акцій «Дніпроспецсталі».

Розслідувачі також виявили зв’язок народного депутата від ОПЗЖ із логістичними підприємствами, які входять в систему так званого Одеського перевалочного комплексу

У своїй декларації Медведчук вказав, що його дружина є власницею кіпрської Tominersa Investments Ltd. Ця компанія через низку інших кіпрських фірм, контролює близько 10% чотирьох одеських логістичних підприємств, які володіють та оперують інфраструктурними об’єктами в Одеському порту, а саме – ПрАТ з іноземними інвестиціями «Синтез Ойл», ПАТ «Ексімнафтопродукт», ПАТ «Одеснафтопродукт» та ТОВ «Укрлоудсистем».