На Камінь-Каширщині ще ніхто не придбав лісового квитка для збору чорниць - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.20 € 33.20
На Камінь-Каширщині ще ніхто не придбав лісового квитка для збору чорниць

За кілограм заготовлених ягід підприємцям доведеться сплачувати по 1,074 гривні рентної плати до місцевого бюджету.

Фото pixabay.com.

На Камінь-Каширщині ще ніхто не придбав лісового квитка для збору чорниць

У лісах району дозволили заготовити 887 тонн цієї ягоди

Заготівля побічних лісових ресурсів (наприклад, чорниці) для потреб виробничої та комерційної діяльності належить до спеціального використання і проводиться за плату на підставі спеціального дозволу – лісового квитка та тільки в межах виділеного ліміту. Відтак перший заступник голови райдержадміністрації Олександр Михалік рекомендував активізувати діяльність робочої групи, котра здійснюватиме обстеження пунктів заготівлі. Хоча наразі ще жоден суб’єкт підприємницької діяльності не заявив про свої наміри займатися цим на Камінь-Каширщині та не придбав жодного лісового квитка.

Минулого року 9 заготівельників придбали загалом лісових квитків лише на 79 тонн чорниці, а ТзОВ «Продхолод-М» — 159 тонн.

Втім ліміти для заготівлі чорниць визначено. Вони залишилися на рівні минулого року. За інформаційною довідкою, котру надав сектор житлово-комунального господарства райдержадміністрації на засіданні районної комісії з організації державного контролю за заготівлею другорядних лісових матеріалів, здійсненням побічних лісових користувань та використанням корисних властивостей лісів, як і торік у нас могтимуть заготовити не більше 887 тонн чорниці. За кілограм заготовлених ягід підприємцям доведеться сплачувати по 1,074 гривні рентної плати до місцевого бюджету.

Ліміти встановленні також на інші лісові ягоди (в переліку – 46 видів) і вони значно менші: лохини – 1,74 т, ожини – 41 т, брусниці – 10 т, малини – 0,4 т, журавлини – 32,54 т, горобини – 23,14 т. Окрім того дозволено заготовляти гриби: білі – 47 т, лисички – 161 т, інші – 285,45 т. Рентна плата на них дещо інша, проте сільські бюджети все ж мають можливість підзаробити.

Щоправда, як свідчить практика минулих років, встановлені ліміти повністю не використовуються навіть при гарних врожаях. Наприклад, минулого року 9 заготівельників придбали загалом лісових квитків лише на 79 тонн чорниці, а ТзОВ «Продхолод-М» — 159 тонн. За що сплатили всі разом трохи більше 250 тисяч гривень збору за спецвикористання. Аналізуючи наведені дані, краяни, які не раз були свідками, коли великі сім’ї здавали в день по кілька десятків чи не до сотні кілограмів ягід, можуть припустити, скільки чорниці вивезли з наших лісів без лісових квитків за весь сезон. Тонни чорниць можуть залишитися поза обліком і цього року. Хоча для людей головне, щоб не глумилися з їхньої «чорної» праці — не занижували цін на ягоди.

Тетяна ПРИХОДЬКО.

(Газета Полісся).

Джерело: Газета Полісся.