Повінь на Поліссі: повідомили, чи допоможе постраждалим держава - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.65 € 32.68
Повінь на Поліссі: повідомили, чи допоможе постраждалим держава

Навряд чи з цієї ділянки картоплі вдасться зібрати урожай...

Фото voladm.gov.ua.

Повінь на Поліссі: повідомили, чи допоможе постраждалим держава

Рясні дощі призвели до літнього паводку у північних районах області. Але ситуація, що виникла на Волині у зв’язку з цим, на думку чиновників, не підпадає під статус надзвичайної, оскільки від повені не постраждав навіть 1 відсоток сільськогосподарських угідь. Звичайно, від цього не легше тим, у кого городина буквально плаває...

Проблему підтоплення окремих населених пунктів області внаслідок випадання значної кількості опадів вкотре порушив голова обл­держадміністрації Юрій Погуляйко під час засідання регіональної комісії з питань техногенно–екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Сайт облдержадміністрації інформує, що начальник управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Волинській області Володимир Грушовінчук повідомив учасникам комісії про ситуацію, яка склалася в краї станом на 30 червня. В області триває літній паводок. Загалом підтоплено та затоплено 13649 гектарів, у тому числі 300 — річковими водами. Дощами підтоплено та затоплено у Ратнівському районі 8345 гектарів сільськогосподарських угідь та 559 присадибних ділянок, у Камінь-Каширському — 2100, у Старовижівському — 1250, у Шацькому — 1015, у Маневицькому — 29 та у Любомльському — 10 гектарів. У Любешівському районі водами річки Стохід затоплено та підтоплено 300 гектарів сінокосів і пасовищ, дощовими водами — 600 га.

Також є загроза часткового підтоплення окремих населених пунктів північних районів області. Тож спеціалісти водогосподарських організацій області постійно проводять обстеження меліоративних систем, дамб, гідротехнічних споруд з метою виявлення пошкоджень і їх ліквідації.

І хоча це лихо завдало деякої шкоди сільському господарству нашого краю, проте ситуація, що виникла на Волині, за висновком очільника управління ДСНС в області, не підпадає під статус надзвичайної, позаяк від повені не постраждав навіть 1 відсоток сільськогосподарських угідь. Річки вийшли на заплаву лише на 3 сантиметри, що властиво для північних районів області.

«Відкачати воду з сільськогосподарських угідь практично неможливо через її низький рівень, оскільки насоси аварійного відкачування не мають таких технічних можливостей», — наголосив Володимир Грушовінчук.

«Відкачати воду з сільськогосподарських угідь практично неможливо через її низький рівень, оскільки насоси аварійного відкачування не мають таких технічних можливостей».

Разом з тим, рятувальники надають допомогу волинянам у разі їх звернення з ліквідації підтоплень присадибних ділянок. Протягом останніх днів червня спеціалісти рятувальної служби здійснили до 25 виїздів на добу в окремих населених пунктах наших північних районів.

За результатами обговорення на засіданні регіональної комісії техногенно–екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій наслідків літнього паводка облдержадміністрацією спільно з управлінням ДСНС у Волинській області проведено перемовини з керівниками районів, у яких зафіксовані підтоплення. Їм рекомендовано створити відповідні комісії, які визначать обсяги завданих збитків, та подати результати зазначеного моніторингу на засідання місцевих ТЕБ та НС.

Марина ЛУГОВА.


Передрук або відтворення у будь-якій формі цього матеріалу без письмової згоди volyn.com.ua заборонено.