Замкова площа стане окрасою Луцька - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.50 € 34.15
Замкова площа стане окрасою Луцька

Проведуть конкурс на найкращу концепцію щодо облаштування ділянки.

Фото з фейсбук-сторінки Ігоря Поліщука.

Замкова площа стане окрасою Луцька

Під час засідання 85-ї позачергової сесії міської ради депутати підтримали проєкт рішення про поділ земельної ділянки комунальної власності на вул. Глушець, 1 з кадастровим номером 0710100000:11:050:0006 площею 2,2125 га для обслуговування ринку «Центральний

Начальник управління земельних ресурсів Сергій Шабала повідомив, що розподіл земельної ділянки запропоновано рішенням виконавчого комітету про проведення Всеукраїнського архітектурного конкурсу на найкращу концепцію щодо облаштування ділянки, прилеглої до замку, а також у зв’язку зі зверненням КП «Луцькі ринки».

Своїм рішенням депутати поділили земельну ділянку на чотири частини площами 0,5040 га, 0,1996 га, 0,0449 га та 1,4640 га. І таким чином, все майно, яке є на земельній ділянці, відтепер належить одному власнику.

Депутат міської ради Ігор Поліщук зазначив, що Волинська облспоживспілка довгий час маніпулювала ситуацією, зареєструвавши, зокрема, вкладену бруківку та асфальт на згаданій території як єдиний майновий комплекс. Однак у постанові Верховного суду України чітко визначено, що єдиним власником земельної ділянки є міська рада.

Ми маємо можливість зробити там прогулянкові доріжки, сквери, фонтан, озеленення.

«Я не знаю, чи ми усвідомлюємо важливість прийняття даного питання. Зараз відбувається історична подія, ми звільняємо Замкову площу від іржавих контейнерів та від того непривабливого вигляду, який вона мала останні роки. Хто забороняв облспоживспілці та підприємцям, маючи договори оренди, привести цю територію до порядку та надати їй привабливого вигляду? Я був депутатом попередньої каденції та декларував позицію про необхідність перенесення Центрального ринку ще з 2013 року. Дуже активно досліджував тему необхідності перенесення ринку від Замку Любарта. Про це говорили архітектори ще з 70-их років минулого століття. Міський голова Богдан Шиба намагався перенести. Перенесення ринку було стратегічною метою Миколи Романюка, про що він неодноразово заявляв у своїх інтерв’ю. Сьогодні ми використовуємо історичну можливість зробити цю площу дійсно окрасою нашого міста. Ми маємо можливість зробити там прогулянкові доріжки, сквери, фонтан, озеленення. Маємо можливість зробити цю зону зв’язковою між новореконструйованим парком та територією Старого міста, де зараз також активно наводимо лад. Там ми ремонтуємо фасади, робимо освітлення, реконструюємо Вежу Чорторийських та впроваджуємо багато інших проєктів. Це рішення ми приймаємо, не зважаючи на майбутні вибори та можливі електоральні втрати. Ми робимо те, про що в інших каденціях навіть боялися говорити. Замкову площу треба зробити такою, яка буде відповідати статусу цього міста, спорудам, що знаходяться поруч та історико-культурному заповіднику. Це стане ще одним поштовхом до збільшення туристичної привабливості нашого міста та суттєво підніме його престиж», - зазначив у своєму виступі Ігор Поліщук.

 

 

Джерело: Відділ інформаційної роботи міської ради