Нововолинські шахтарі отримали зарплату. Та не все так добре - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.50 € 34.15
Нововолинські шахтарі отримали зарплату. Та не все так добре

Волинь-нова

Нововолинські шахтарі отримали зарплату. Та не все так добре

16 мільйонів 758 тисяч гривень бюджетних коштів надійшло на погашення боргів працівникам структурних підрозділів державного підприємства «Волиньвугілля»

Загалом на цей рік для волинських шахтарів у державному бюджеті запланували 152 мільйони 746 тисяч гривень. Фінансування ДП «Волиньвугілля» здійснюється згідно з урядовою програмою реструктуризації вугільної галузі. Це дозволить розрахуватися з гірниками за останні місяці, завдяки чому на деякий час буде знята соціальна напруга. Адже й нинішній рік відзначився протестами під стінами ДП «Волиньвугілля».

З огляду на відсутність коштів на оснащення лав, придбання нової техніки, плутанину у питаннях збуту палива й розрахунків на нього досі невідомою залишається подальша доля вугільної галузі Волині.

Ще не так давно гірники влаштували пікет у зв’язку з призначенням на посаду виконувача обов’язків генерального директора Юрія Благуту з сусіднього Червонограда Львівщини. Тоді звучали думки про доцільність розформування управлінської структури – «контори» державного підприємства. Тобто, по великому рахунку, «шахтарська» проблема не знімається.

З огляду на відсутність коштів на оснащення лав, придбання нової техніки, плутанину у питаннях збуту палива й розрахунків на нього досі невідомою залишається подальша доля вугільної галузі Волині. І найголовніша причина – це припинення завершення будівництва шахти №10, куди після закриття відпрацьованих копалень мали перейти гірники Нововолинська.