У посвідченнях особи не зазначатимуть стать людини - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.53 € 32.40
У посвідченнях особи не зазначатимуть стать людини

Отакої!

Фото pravda.com.ua

У посвідченнях особи не зазначатимуть стать людини

Новація набере чинності за чотири-п'ять років... у Голландії

Посвідчення особи громадян Нідерландів в майбутньому не міститимуть позначення статі через «неважливість» цієї інформації.

Про це повідомляє Українська правда з посиланням на Deutsche Welle та на лист міністерки освіти, культури і науки Нідерландів Інгрід ван Енгелсховен, яке вона відправила 4 липня до парламенту країни.

Цей параметр планується виключити з посвідчень особи у 2024-2025 роках.

Нідерландське об'єднання захисту прав лесбіянок, геїв, бісексуалів, трансгендерів і інтерсексуалів привітало плани уряду.

За словами Інгрід ван Енгелсховен, таким чином уряд хоче «там, де це можливо, відмовитися від необов'язкової реєстрації статі». Замість цього громадяни повинні «створити свою власну ідентичність і жити в повній свободі і безпеці».

У листі ван Енгелсховен підкреслила, що Нідерланди не є першою країною в світі, яка запровадить гендерно-нейтральні посвідчення особи: стать в таких документах не вказується і в ФРН. Водночас в закордонних паспортах категорія статі залишиться через правила ЄС.

Нідерландське об'єднання захисту прав лесбіянок, геїв, бісексуалів, трансгендерів і інтерсексуалів привітало плани уряду.

«Це чудова новина для людей, які щодня стикаються з проблемами через такі позначення в їхніх документах. І це також хороша новина для тих, хто вважає, що вміст вашої білизни не турбує уряд або владу

Нагадаємо: перший крок до визнання третьої статі Нідерланди зробили в 2018 році, коли інтерсексуали отримали право не вказувати себе як чоловіка або жінку в своєму свідоцтві про народження.