На Волині у завезених з Європи квітах виявили небезпечного шкідника (Фото) - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.65 € 32.68
На Волині у завезених з Європи квітах виявили небезпечного шкідника (Фото)

Хвороба швидко поширюється в різні регіони світу.

Фото: Держпродспоживслужба Волині.

На Волині у завезених з Європи квітах виявили небезпечного шкідника (Фото)

Фахівцями ДУ «Волинська обласна фітосанітарна лабораторія» при проведенні фітосанітарної експертизи зрізів квітів походженням з країн Європейського союзу, виявлено карантинний організм, вдсутній в Україні – Біла іржа хризантем ( Puccinia horiana P.Hennings)

Біла іржа хризантем є карантинним видом захворювання та вважається дуже шкідливим в країнах, що займаються промисловим вирощуванням культури. Гриб має високий потенціал адаптації та здатності для існування в нових умовах, хвороба швидко поширюється в різні регіони світу, а вартість ліквідації осередків зараження досить висока. Масове ураження рослин у теплицях може викликати 80% знищення врожаю, аж до повної втрати чисельності рослин хризантем.

Збудник поширюється повітрям при перевезенні інфікованих рослин: живців, тепличних або кімнатних хризантем у горщиках, зрізаних квітів.

Білою іржею уражаються в основному листя, рідше - стебла. Захворювання проявляється у вигляді невеликих блідо-жовтих плям як на верхній, так і на нижній стороні листа. Згодом плями збільшуються і стають яскраво-жовтими, а їх центр - коричневим. На нижній стороні листа на цих плямах розвиваються пустули (прищ, бульбашка). Спочатку вони світло-жовті або рожеві, згодом стають білими і опуклими. Сильно уражені листки, як правило, передчасно відмирають, і рослини виглядають, як обпалені. Хворе листя часто закручується донизу, а на квітках ураження спостерігається у вигляді некротичної крапчастості.

Збудник поширюється повітрям при перевезенні інфікованих рослин: живців, тепличних або кімнатних хризантем у горщиках, зрізаних квітів. Місцем резервації збудника можуть бути рослинні рештки, які зберігаються на поверхні ґрунту, одязі, взутті, інвентарю. Інфекція може зберігатися до 8 тижнів на забруднених об’єктах. Спори можуть розсіюватися краплинами води, а також переноситися комахи.

Здорові на вигляд рослини не можуть бути гарантом безпеки, так як дане захворювання може перебувати в прихованій стадії до 8 тижнів і лише з настанням сприятливих умов захворювання може проявитися.

 

 

Джерело: Держпродспоживслужба Волині