Курси НБУ $ 36.57 € 37.17
Глава МВФ закликала Зеленського зберегти успішну реформу Порошенка

Президент Зеленський та депутати з монобільшості неодноразово публічно заявляли про необхідність послабити курс гривні та провести грошову емісію.

Фото Alexander Noskin.

Глава МВФ закликала Зеленського зберегти успішну реформу Порошенка

Про це йдеться в офіційній заяві очільниці Фонду за підсумками розмови Президентом України

Директор розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва під час телефонної розмови з Володимиром Зеленським вказала йому на успішну реформу банківської системи, проведену командою Петра Порошенка. 

Реформа НБУ та його діяльність протягом останніх п’яти років є очевидною історією успіху для України. Незалежний центральний банк сприяє макроекономічній стабільності, підтримує довіру інвесторів та захищає фінансову систему - все це є важливими передумовами для інвестицій і зростання.

«Сьогодні я мала відверту розмову з президентом Володимиром Зеленським з приводу занепокоєння щодо тиску на Національний банк України (НБУ)», - повідомляє Георгієва. 

«Реформа НБУ та його діяльність протягом останніх п’яти років є очевидною історією успіху для України. Незалежний центральний банк сприяє макроекономічній стабільності, підтримує довіру інвесторів та захищає фінансову систему - все це є важливими передумовами для інвестицій і зростання. Дії у рамках політики НБУ, що заслуговувала на довіру, сприяли стабілізації економіки. Успішне очищення фінансового сектору, в якому лютувало шахрайство, також є заслугою наглядової діяльності НБУ», - зазначає очільниця МВФ. 

«В інтересах України є зберігати незалежність НБУ, і це також є вимогою в рамках чинної програми підтримки МВФ. Я закликала президента Зеленського дотримуватися курсу якісної грошово-кредитної та фінансової політики - саме вони є ключовими для більшого інвестиційного та інклюзивного зростання», - переконана Глава МВФ. 

Як відомо, голова НБУ Яків Смолій був звільнений з посади після того, як заявив про тривалий тиск на колектив і Правління Національного банку України.

Telegram Channel