Луцькрада визнала безпритульних котів частиною екосистеми міста - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.60 € 32.56
Луцькрада визнала безпритульних котів частиною екосистеми міста

Тепер у Луцьку коти почуватимуться у безпеці?

Фото i.imgur.com.

Луцькрада визнала безпритульних котів частиною екосистеми міста

Відтепер їх вилов на території Луцької міської ОТГ заборонено

Луцька міська рада ухвалила рішення «Про заходи захисту котів від жорстокого поводження на території Луцької міської територіальної громади».

Це зроблено відповідно до Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» з метою забезпечення реалізації у м. Луцьку Європейської конвенції про захист домашніх тварин.

У рішенні, зокрема, йдеться: «Визнати безпритульних котів частиною екосистеми Луцької міської територіальної громади, як таких, що виконують природну функцію дератизації, з огляду на потенційну загрозу для людей від щурів – розповсюджувачів інфекцій».

Цим же рішенням на території Луцької міської територіальної громади заборонили вилов безпритульних котів.

Цим же рішенням на території Луцької міської територіальної громади заборонили вилов безпритульних котів.

Їх можна буде виловлювати лише для стерилізації (якщо котів розведеться занадто багато), вакцинації чи перевлаштування до нових власників за участю зоозахисників.

Також ящо кіт хворий і створює загрозу життю, здоров’ю та безпеці людей, його можна виловити на карантин.

Депутати зобов’язали комунальне підприємство «Ласка» «проводити роботи з вилову безпритульних (загублених, покинутих, залишених без опіки і бродячих) котів з метою  повернення їх власникам; регулювання їх чисельності відповідно до вимог чинного законодавства». Притім заборонили використовувати методи вилову, технічні пристрої і препарати, що травмують котів або небезпечні для їх життя і здоров'я.

Для ефективного контролю стану і чисельності популяції безпритульних котів Луцька міська рада вирішила запровадити систему взаємодії з громадськими об’єднаннями, статутною метою яких є захист тварин від жорстокого поводження, .

Також у рішенні йдеться: «Рекомендувати відповідальним особам керуючих компаній усіх форм власності, уповноважених забезпечувати дотримання норм експлуатації підвальних, комірних приміщень і горищ, запобігати ненавмисній і навмисній ізоляції там котів (закриванню чи замуровуванню у цих приміщеннях, що унеможливлює вільний вихід тварини з місця перебування та позбавляє її опіки представників громадських об’єднань, статутною метою яких є захист тварин від жорстокого поводження), що може загрожувати їм загибеллю».

Керуючим компаніям усіх форм власності рекомендують не створювати навмисних перешкод для виконання котами функції природної дератизації та створити їм відповідні умови в зимовий період з метою захисту від переохолодження та обмороження.