Курси НБУ $ 36.57 € 37.59
Місцеві вибори: більшість українців проголосувала б за регіональні партії

43% опитаних, які готові голосувати за національну партію, віддали б свої голоси «Європейській солідарності».

Девочка бросает бюллетень в урну для голосования во время внеочередных выборов Верховной Рады на одном из избирательных участков, в Киеве, 21 июля 2019 г. Фото Денис Прядко / УНИАН

УНІАН.

Місцеві вибори: більшість українців проголосувала б за регіональні партії

Метод опитування: особисте формалізоване інтерв’ю

Понад половина опитаних українців схиляються того аби підтримати на місцевих виборах у жовтні саме місцеву партію, навіть якщо вона буде балотуватися лише в одній області. Про це свідчать дані опитування, проведеного соціологічною групою Рейтинг 15-20 липня, інформує Суспільне.

Отож, 53% респондентів відповіли, що на місцевих виборах охоче б підтримали місцеву партію, 27% - готові проголосувати за національну політичну силу і 20% - не визначилися із цим питанням.

Щодо національних партій, то згідно з даними соціологів, 43% опитаних, які готові голосувати за національну партію, віддали б свої голоси «Європейській солідарності», 42% - ВО «Свобода», 34% - ВО «Батьківщина», 32% - «Слузі народу», 31% - «Партії Шарія», 29% - партії «Сила і честь», 26% «Радикальній партії», 25% - Партії регіонів, 24% - ОПЗЖ, 20% - Українській стратегії.

Зазначається, що ще 14% проголосували б за інші політичні сили, а ще 12 - не збираються на вибори. Щодо національних партій, то згідно з даними соціологів, 43% опитаних, які готові голосувати за національну партію, віддали б свої голови «Європейській солідарності», 42% - ВО «Свобода», 34% - ВО «Батьківщина», 32% - «Слузі народу», 31% - «Партії Шарія», 29% - партії «Сила і честь», 26% «Радикальній партії», 25% - Партії регіонів, 24% - ОПЗЖ, 20% - Українській стратегії.

Повідомляється, що опитування взяли участь українці віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю та типом поселення. Вибіркова сукупність: 2000 респондентів.

Метод опитування: особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,2%. 

Раніше Верховна рада призначила на 25 жовтня чергових місцевих виборів депутатів обласних, Київської міської, районних у містах рад та мера Києва.

1 липня Рада майже вчетверо зменшила кількість районів в Україні. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що до осені планується завершити реформу децентралізації в Україні, аби місцеві вибори, які пройдуть у жовтні, відбулися вже у всіх новостворених територіальних громадах.

Telegram Channel