Курси НБУ $ 41.59 € 47.08
Як на Волині рятували від коронавірусу самотніх стареньких

За даними Лондонської школи економіки, в Європі приблизно половина смертей від CОVID-19 припадає на будинки престарілих та інвалідів.

Фото trends.gab.com.

Як на Волині рятували від коронавірусу самотніх стареньких

В Україні з початку спостереження зареєстровано 65 656 випадків коронавірусної інфекції, на Волині — 3 616. Станом на вчорашній ранок у країні додалося 807 хворих, на Волині — 56. Спалах недуги у Центрі соціального обслуговування, що в селі Білосток Луцького району, де заразилися підопічні й працівники, вдалося локалізувати. Однак упродовж кількох днів показник виявлення COVID-19 в області зростає

Сидіти вдома чи платити штрафи?

Минулого тижня найтривожнішою була ситуація у Луцькому районі, де у відділенні стаціонарного догляду Центру соціального обслуговування виявили аж 27 інфікованих осіб (6 працівників та 21 підопічного). Оскільки вік потерпілих дуже поважний — від 75 до 90 років, ішлося про потенційну загрозу для їхнього життя.

— Як тільки отримали з нашого лабораторного центру інформацію про спалах захворювання у Білостоці, відразу скликали відповідну комісію, негайно почали діяти. Лікарі казали, що стан стареньких не важкий, але ми настояли, щоб шістьох інфікованих того ж дня госпіталізували, аби запобігти ускладненням. На щастя, 4 із них уже виписали з Ківерцівської лікарні, вони будуть доліковуватися амбулаторно. Легка форма хвороби і в інших працівників та підопічних, яких розселили, приміщення дезінфікували. «Приніс» коронавірусну інфекцію у закритий заклад один із співробітників. Усіх, хто контактував із ним, відправили на самоізоляцію. Поліцейські, які контролюють дотримання протиепідемічних вимог, повідомили, що ці люди все ж виходять у село. Їх попередили про штрафи, провели з ними роботу. Станом на вчорашній ранок у Білостоці не було виявлено нових хворих, спалах вдалося локалізувати — розповів голова Луцької РДА Володимир Кец.

Однак за попередню добу на Волині зареєстрували 56 «свіжих» випадків COVID-19, із них 20 — в обласному центрі, у Луцькому районі — 13. Цього разу коронавірус «атакував» Заборольську сільську раду, де захворіло 5 співробітників, поодинокі випадки зафіксовано в інших селах неподалік Луцька.

В області налічується 3 616  підтверджених випадків COVID-19, найбільше — у Луцьку — 835, у Ківерцівському районі — 416, на Ковельщині — 395, у Луцькому районі — 322.   83 інфікованих волинян померло.

Як повідомили минулої п’ятниці на брифінгу в ОДА, спалах інфекції стався і на підприємстві «Рута» в обласному центрі, де було виявлено 14 заражених COVID-19. Там обстежили 109 осіб. Захворіли працівники окремих цехів, усі лікуються амбулаторно, недуга проходить у легкій формі. Також 15 інфікованих перебувають на самоізоляції.

Не вдається вийти з коронавірусної «облоги» Нововолинській швейній фабриці, де занедужало 6 членів колективу і двоє членів їхніх родин. Тиждень фабрика не працювала, аби не допустити подальшого поширення хвороби.

На вчорашній ранок побільшало інфікованих на Горохівщині — 7 осіб, у Маневицькому районі — 5, Ківерцівському — 3.

«Зелений рівень» нам не світить

Як відомо, з 1 серпня залежно від епідемічної ситуації в областях або окремих районах буде встановлюватися зелений, жовтий, помаранчевий або червоний рівень епідемічної небезпеки. Регіоном зі значним поширенням коронавірусної хвороби вважається такий, у якому завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, де лікують хворих із COVID-19, становить більш як 50%; середня кількість тестувань методом ПЛР та ІФА — менше ніж 24 на 100 тис. населення протягом останніх семи днів; коефіцієнт виявлення випадків інфікування — більш як 11%; індекс динаміки поширення COVID-19 перевищує 10%.

На жаль, два останні показники на 27 липня у нашій області становили, за даними МОЗ, 21,4% і 48%. Отже, Волинь продовжує залишатися в переліку регіонів, яким «зелений рівень» не світить. Більше того, якщо ситуація погіршуватиметься упродовж тижня і більше, є загроза повернення до жорсткішого карантину.

В області налічується 3 616 підтверджених випадків COVID-19, найбільше — у Луцьку — 835, у Ківерцівському районі — 416, на Ковельщині — 395, у Луцькому районі — 322. 83 інфікованих волинян померло. Більшість із них мала супутні недуги: серцево–судинні захворювання (41%), цукровий діабет (25%), онкологію (14%), патології нирок, ожиріння (по 10%).

Реклама Google

До речі, разом із нами у списку «неблагонадійних» регіонів знаходяться Вінницька, Закарпатська, Львівська, Тернопільська та Чернівецька області. Сусіди–рівненчани з нього вирвалися, там активно тестують населення і щоденно виявляють значно більше, ніж на Волині, заражених. До речі, за попередню добу кількість нових інфікованих COVID-19 у Львівській області становила 120, в Івано–Франківській — 96, у Рівненській — 78 осіб, у нас — 56. Однак при тому, що Волинський лабораторний центр провів у неділю всього 118 досліджень методом ПЛР, понад пів сотні позитивних результатів (майже у половини обстежених) — достатньо висока цифра.

Поліпшення ситуації залежить від свідомості кожного з нас. Якщо переконати людей не вдається — в хід ідуть каральні заходи. Нещодавно у Рожищенському районному суді розглянули справу чоловіка, інфікованого коронавірусом, який не дотримувався самоізоляції. Порушнику присудили 60 годин громадських робіт, також він заплатить у дохід держави 420 гривень судового збору.


Передрук або відтворення у будь-якій формі цього матеріалу без письмової згоди volyn.com.ua заборонено.

Telegram Channel