У Празі судять білоруса, який воював на боці бойовиків «ДНР» - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.16 € 34.25
У Празі судять білоруса, який воював на боці бойовиків «ДНР»

У Чехії розпочався процес над бойовиком «ДНР».

Фото pershij.com.ua.

У Празі судять білоруса, який воював на боці бойовиків «ДНР»

Громадянин Білорусі Олексій Фадєєв, який проживає в Чехії, стверджує, що він не терорист і лише допомагав людям «захиститися від українських фашистів». За участь у терористичному угрупованні йому загрожує від 12 до 20 років позбавлення волі

У Празі розпочався судовий процес над громадянином Білорусі Олексієм Фадєєвим, який проживає в Чехії, за підозрою в участі в бойових діях на Донбасі на боці проросійських бойовиків. Про це 27 липня повідомило видання iDNES.cz., інформує видання «Гордон».

Згідно з обвинувальним висновком, Фадєєв брав участь у конфлікті із жовтня 2014-го до травня 2016 року «з наміром активно підтримувати сепаратистські угруповання на сході України, які прагнуть відокремитися від України і створити незалежне державне утворення – так звану «ДНР».

За інформацією прокуратури, Фадєєв мав зброю і брав участь у різних «воєнних завданнях» збройних формувань угруповання «ДНР».

«Крім патрулювання, підсудний брав активну участь у бойових діях проти українських військ, що захищають суверенітет і територіальну цілісність України», – ідеться в обвинувальному висновку.

Він заявив, що не займався терористичною діяльністю, а тільки хотів допомогти «захиститися від українських фашистів».

Фадєєв відкидає обвинувачення, стверджуючи, що стріляв тільки на стрільбищах. Він заявив, що не займався терористичною діяльністю, а тільки хотів допомогти «захиститися від українських фашистів».

Видання зазначає, що чеське законодавство передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 12 до 20 років за участь у терористичній діяльності.

2014 року, відразу після анексії Криму, Росія почала збройну агресію на сході України. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти й докази.