У пошкодженому пожежею Соборі Паризької Богоматері почали демонтаж великого органу - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.15 € 34.19
У пошкодженому пожежею Соборі Паризької Богоматері почали демонтаж великого органу

Процес відновлення вимагає багатьох років наполегливої праці...

Фото hmarochos.kiev.ua

У пошкодженому пожежею Соборі Паризької Богоматері почали демонтаж великого органу

Унікальний інчструмент потребує очистки та реставрації окремих деталей

У понеділок в Соборі Паризької Богоматері почнуть демонтаж великого органу для його очистки.

Як повідомляє «Європейська правда» з посиланням на Le Figaro, про це розповіли у державній установі, що опікується реставрацією собору після пожежі.

Для цієї делікатної роботи довкола органу протягом липня встановили 30-метрові допоміжні конструкції.

Орган перебуває в соборі з 1733 року і налічує 8000 труб. Він є найбільшим у Франції.

Під час пожежі інструмент не постраждав від полум’я та води, але вкрився пилом зі свинцю. Також окремі елементи деформувалися від впливу температури вже після пожежі, зокрема, під час аномальної спеки у липні 2019 року.

Тепер орган потребує глибокої очистки та реставрації. Цей процес займе близько 4 років і має завершитися орієнтовно у 2024 році.

Тепер орган потребує глибокої очистки та реставрації. Цей процес займе близько 4 років і має завершитися орієнтовно у 2024 році. Сам демонтаж усіх 8000 труб органу триватиме до кінця 2020 року.

«Ми прагнемо відновити інструмент до того стану, у якому він був до пожежі. Для його настройки потрібно буде 6 місяців. Відтак потрібно здійснювати операцію з демонтажу якнайшвидше, щоб орган знову міг зазвучати до середини квітня 2024 року», - каже Жан-Луї Жоржелен, керівник установи, що керує реставраційними роботами.

Саме цього дня, у п’яту річницю пожежі, президент Еммануель Макрон пообіцяв завершити основну частину робіт з реставрації собору.

Нагадаємо, нещодавно Макрон заявив, що шпиль собору, який був зруйнований в результаті пожежі у квітні минулого року, буде відновлено відповідно до оригінального готичного дизайну.

Ця заява поклала край припущеннями про те, що шпиль буде перебудований в сучасному стилі.


Передрук або відтворення у будь-якій формі цього матеріалу без письмової згоди volyn.com.ua заборонено.