У селі на Волині жителі самі зробили вуличне освітлення - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.93 € 33.60
У селі на Волині жителі самі зробили вуличне освітлення

Перед тим, як освітити вулицю, селяни самотужки «підлатали» дорогу (фото ілюстративне).

Фото protopopivka.

У селі на Волині жителі самі зробили вуличне освітлення

На все витратили 12 000 гривень. Грошей не пошкодувала жодна хата

У селі Борочиче Горохівського району жителі однієї з вулиць за власні кошти засвітили новесенькі ліхтарі. Тепер кажуть, що їх Садову вночі видно здалеку. Словом, зробили і потрібну, й гарну справу. 

Садову в селі називають вулицею молодою. Будуватися на ній люди стали порівняно недавно, якщо міркувати про вік добротних осель.  Щойно заселялися в них, знайомилися з тими, хто мешкав поруч, пам’ятаючи народну мудрість: погано буде жити, якщо зі сусідами не дружити. 

На все витратили 12 000 гривень. Грошей не пошкодувала жодна хата, й часу, щоб порадіти гуртом із гарної нагоди, - теж.

У своїх дворах і хатах не замикаються. Одного разу гуртом вирішили не чекати, що хтось колись вирішить відремонтувати дорогу біля їхніх обійсть,  й стали поправляти її самотужки. В минулому році завдяки депутатському зверненню депутата районної ради і жителя Садової Ігоря Богоноса вагомою була допомога для цієї справи  з районного бюджету в сумі 100000 гривень. Навівши за ці й власні кошти більш-менш лад щебенем, з ініціативи тепер уже депутата Мар’янівської об’єднаної територіальної громади Ігоря Богоноса взялися за освітлення.  

До недавнього часу людям слугували, наскільки могли,  лише кілька  допотопних лампочок. На вуличних зборах пропозицій щодо обновок для електричних опор було кілька. Хтось навіть помріяв про світильники на сонячних батареях, однак ціни на них кусаються, тому представники з майже 40 хат одноголосно вирішили придбати LED ліхтарі. 

Порахували, що їх потрібно десять і не помилилися. На все витратили 12 000 гривень. Грошей не пошкодувала жодна хата, й часу, щоб порадіти гуртом із гарної нагоди, - теж. Щоб прилаштувати ліхтарі на опори, потрібно було кріплення, яке знайшли  миттю, а пофарбувати його зголосилися юна Ірина Канська (на світлині).  

Тепер на Садовій кажуть, що бажають,  щоб уся громада так світилася, як їхня вулиця: від видноти і радості, яку вміють собі створити самі. 

 


Передрук або відтворення у будь-якій формі цього матеріалу без письмової згоди volyn.com.ua заборонено.