Білорусів закликають до загальнонаціонального страйку - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.19 € 34.02
Білорусів закликають до загальнонаціонального страйку

За попередніми офіційними підрахунками, на президентських виборах у Білорусі чинний президент Олександр Лукашенко набрав 80,23% голосів, а “проти всіх” проголосувало 6% виборців.

Фото NEXTA Live.

Білорусів закликають до загальнонаціонального страйку

У Telegram-каналах поширюють відповідні листівки

Про це передає УНН з посиланням на NEXTA Live.«Не виходьте сьогодні на роботу. Режим тримається виключно на нас і страйк — це те, чого він боїться найбільше. На податки від нашої праці він годує свою армію чиновників і бандитів в чорному, які стріляють мирним людям в спину і ногами б’ють жінок», - йдеться в повідомленні. 

Так, згідно з поширеною інформацією, загальнонаціональним страйком хочуть домогтися «визнання Світлани Тіхановском новим президентом Республіки Білорусь; звільнення всіх політичних ув’язнених; проведення нових чесних виборів».

«Страйк — це повністю законний, прописаний в Конституції, вид протесту», - сказано зокрема у повідомленні.

За попередніми офіційними підрахунками, на президентських виборах у Білорусі чинний президент Олександр Лукашенко набрав 80,23% голосів, а «проти всіх» проголосувало 6% виборців.

Людей автори цієї інформації закликають розклеювати листівки на стінах своїх підприємств, під’їздах, зупинках та інших громадських місцях.

Нагадаємо, масові протести в Білорусі почалися увечері в неділю, 9 серпня, після оголошення результатів національного екзит-полу, згідно якому переміг чинний президент країни Олександр Лукашенко. Так, увечері 9 серпня в столиці країни, Мінську, почалися зіткнення протестувальників з ОМОНом (АМАПом). Головні вулиці були перекриті. Очевидці повідомляли про використання правоохоронцями світлошумових гранат, гумових куль та водометів для розгону протестувальників. Відомо про поранених і затриманих.

У ніч з 10 на 11 серпня протести продовжилися. На вулиці Прітицького в Мінську стався вибух, у результаті якого загинув один з протестувальників. Повідомлялося, що учасники протесту пустили в хід «коктейлі Молотова» та почали зводити барикади.

За попередніми офіційними підрахунками, на президентських виборах у Білорусі чинний президент Олександр Лукашенко набрав 80,23% голосів, а «проти всіх» проголосувало 6% виборців.