Рівненський гурт записав пісню на підтримку жителів Білорусі - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.26 € 34.37
Рівненський гурт записав пісню на підтримку жителів Білорусі

За словами лідера гурту, жителі Білорусі самі мають зробити вибір.

Скріншот з кліпу гурту "Брем Стокер".

Рівненський гурт записав пісню на підтримку жителів Білорусі

Один із найстаріших рівненських гуртів «Брем Стокер» записав музичну композицію під назвою «Хай жыве Беларусь» у підтримку жителів країни, де зараз тривають протести через результати виборів президента

Лідер рок-гурту Олексій Казанцев розповів, що білоруси, яких він зустрічав, спілкувалися лише російською. Тому музиканти вирішили записати пісню білоруською мовою. У кліпі використали кадри із мітингів та протистоянь протестувальників з силовиками.

Увага, музична композиція містить сцени насилля.

«Для мене завжди було цікаво, чи можемо ми, українці, співати білоруською мовою, чи ми її розуміємо, здається так. Лукашенко, він не вічний, рано чи пізно він піде», – прокоментував лідер рок-гурту «Брем Стокер» Олексій Казанцев.

За словами лідера гурту, жителі Білорусі самі мають зробити вибір.

Надалі, за словами лідера гурту, жителі Білорусі самі мають зробити вибір.

Що відомо

Президент Білорусі Олександр Лукашенко вважає, що основа протестів на вулицях — колишні в'язні та безробітні. Тому він наказав знайти для непрацевлаштованих роботу.

Міністерство внутрішніх справ Білорусі заявляє, що у ніч з 11 на 12 серпня на акціях протесту було затримано понад тисячу осіб. Тим часом біля слідчого ізолятора у Мінську збираються родичі затриманих, звіряючи списки. Доля цієї тисячі, так само як і доля ще кількох тисяч затриманих у перші дві доби протестів, лишається невідомою.

За попередніми результатами виборів, чинний президент Олександр Лукашенко має 80,08% голосів, його головна конкурентка Світлана Тихановська – 10,09%.

9 серпня у Міністерстві внутрішніх справ Білорусі заявили, що на акціях протесту було затримано близько 3 тисяч осіб.

Увечері 10 серпня у центрі Мінська та інших міст Білорусі люди знову вийшли на вулиці.

У цей вечір влада Білорусі підтвердила загибель одного чоловіка під час протестів у Мінську. Згідно з офіційною інформацією, він загинув, коли намагався кинути в силовиків вибухівку.

МОЗ Білорусі заявляє про понад 200 травмованих, ЗМІ — про 67 лише у Бресті.

Зранку 11 серпня стало відомо, що Тихановська виїхала до Литви. До того її 7 годин утримували в Білорусі.

Вона записала перше відеозвернення з поясненням причин свого від'їзду. У ньому наголосила, що «діти — це найважливіше, що є в нашому житті», і додала, що постала перед дуже складним вибором. Також Тихановська сказала, що на її рішення щодо припинення політичної боротьби не впливали ні друзі, ні рідні, ні штаб.

За кілька годин з'явилося ще одне звернення. У ньому опонентка Лукашенка закликала людей не виходити на акції. На відео видно, що вона зачитує заздалегідь підготовлену заяву.

У Мінську і ще понад десяти містах Білорусі третю ніч тривали масові акції протесту у зв'язку з оголошенням Олександра Лукашенка переможцем президентських виборів.

У Білорусі заборонили оптову та роздрібну торгівлю піротехнічними виробами на тлі протестів.

Під час масових акцій побили українського фотокореспондента і затримали 9 громадян України.

Зранку 11 серпня у Мінську кілька сотень жінок у білому одязі утворили ланцюг біля Комаровського ринку на знак солідарності з мирними демонстрантами, які постраждали від насильства силовиків. Міліція наказала їм розійтися.