Жінка проведе пів року у в'язниці, бо порушила правила карантину - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.16 € 34.25
Жінка проведе пів року у в'язниці, бо порушила правила карантину

Вона вирішила таємно приїхати у штат на вантажівці.

Фото ВВС.

Жінка проведе пів року у в'язниці, бо порушила правила карантину

В Австралії 28-річну жінку засудили до 6 місяців ув'язнення через порушення правил обсервації після повернення зі штату Вікторія, який постраждав від коронавірусу

Про це повідомляє BBC.

28-річна Вандер Санден місяць провела у штаті Вікторія, їй дозволили повернутися додому в місто Перт (Західна Австралія), але за умови — власним коштом пройти обсервацію у готелі упродовж 14 днів.

Натомість вона вирішила таємно приїхати у штат на вантажівці. Вона поїхала до будинку свого партнера, де її затримали. У Західній Австралії порушника карантину максимально загрожу 12 місяців позбавлення волі або 50 тисяч доларів штрафу.

Адвокат Санден сказав, що вона провела карантин у будинку свого хлопця і ні з ким не контактувала. Але суддя назвав її вчинок «дуже серйозним правопорушенням», яке могли призвести до спалаху вірусу, і засудив до 6 місяців ув'язнення.

Вона вирішила таємно приїхати у штат на вантажівці.

Що з карантином в Австралії?

На початку епідемії Австралія доволі успішно боролася з епідемією коронавірусу. Вона запровадила жорсткий карантин, який почали послаблювати лише з травня, коли кількість випадків коронавірусу стала низькою.

Утім, починаючи із червня, спалах COVID-19 виявили у штаті Вікторія. В Австралії за весь час зафіксували понад 25 тисяч хворих коронавірусною хворобою, більшість із них (18 тисяч) припадає на Вікторію, передусім — адміністративний центр штату, Мельбурн.

Тож штати посилили обмеження через спалах. До штату Західна Австралія дозволяється заїжджати після отримання дозволу (який отримала Вандер Санден).

Південна Австралія приймає відвідувачів після карантину, виняток для мешканців Квінсленду, Західної Австралії, Тасмані — їм не потрібно проходити карантин. Мешканцям із Вікторії взагалі заборонено приїжджати. У Новому Південному Уельсі жителі з Вікторії повинні пройти 14 днів карантину в готелі.