Півтори тонни батарейок з Рівного відправлять на утилізацію в Польщу - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.05 € 34.01
Півтори тонни батарейок з Рівного відправлять на утилізацію в Польщу

Одна батарейка здатна забруднити шкідливими металами приблизно 20 квадратних метрів ґрунту.

Фото ілюстративне.

Півтори тонни батарейок з Рівного відправлять на утилізацію в Польщу

1572 кілограми відпрацьованих батарейок, зібраних у 15-ти пунктах по всьому Рівному, у вівторок, 1 вересня, вивезли з території області. Це вже друга партія відпрацьованих батарейок, які в обласному центрі почали збирати з 2019-го року

Перші 873 кілограми рівненських батарейок відправили на переробку у грудні минулого року. Друга партія виявилася більшою майже удвічі, пише Суспільне.

За словами економістки «КАТП-1728» Світлани Білик, одна батарейка здатна забруднити шкідливими металами приблизно 20 квадратних метрів ґрунту, а вартість утилізації одного їх кілограма складає 62 гривні 10 копійок. Цьогоріч для боротьби з проблемою з міського бюджету виділили 100 тисяч гривень.

Одна батарейка здатна забруднити шкідливими металами приблизно 20 квадратних метрів ґрунту.

«Батарейки відносяться до другого класу небезпечності. Якщо їх просто викинути в сміття і вони будуть завезені на наш полігон – вони забруднюють ґрунтові води всіма елементами таблиці Менделєєва», – каже Світлана Білик.

З території «КАТП-1728» відпрацьовані батарейки забирає спеціальний екобус, який замовляють зі Львова. Там їх сортують для відправки за кордон, оскільки власного заводу для переробки хімічних джерел струму в Україні немає.

За словами львівського спеціаліста зі збору батарейок Андрія Скоропада, вони готують батарейки для передачі в Польщу, скидають їх у бочках, де пересипають спеціальною присипкою.

«До нас приїжджали, зокрема, представники з того заводу. Планується, щоб у подальшому була своя сортувальна лінія», – додав Андрій Скоропад.

Нині у Рівному відпрацьовані батарейки збирають у спецконтейнери, встановлені у різних точках міста. Якщо там, де проживаєте ви, такого немає – Світлана Білик радить звертатись безпосередньо у «КАТП-1728».