В Україні планують скоротити кількість тюрем до... двох - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.19 € 34.02
В Україні планують скоротити кількість тюрем до... двох

В уряді планують застосовувати до злочинців покарання, що не пов’язані з позбавленням волі.

Фото Pxhere.

В Україні планують скоротити кількість тюрем до... двох

Такі реформи намітили у Міністерстві юстиції

Про плани залишити лише 2  в'язниці на всю країну заявив в ефірі телеканалу «Дім» міністр юстиції Денис Малюська, передає Zaxid.net.

Це модель північної Європи, де вона сфокусована на покараннях, не пов’язаних з позбавленням волі, тому що там люди повинні соціалізуватися, а у нас який принцип: є злочин - треба покарати. Це око за око, зуб за зуб. Це емоційно, але не раціонально.

Однак, за словами Малюськи, слідчі ізолятори (СІЗО) потрібні у кожному великому місті, адже під час слідства та досудового розслідування необхідно десь розміщати підозрюваних.

«Це модель північної Європи, де вона сфокусована на покараннях, не пов’язаних з позбавленням волі, тому що там люди повинні соціалізуватися, а у нас який принцип: є злочин - треба покарати. Це око за око, зуб за зуб. Це емоційно, але не раціонально», – пояснив він.

Міністр додав, що такий принцип не допомагає, адже як свідчить українська статистика, після виходу з в'язниці люди продовжують вчиняти злочини.

«Причому дуже часто злочини бувають тяжчі, ніж ті, за які людина перший раз сиділа. Тому що тюрма не виправляє», – наголосив Малюська.

Нагадаємо, в Україні терорист на терористові їде і терористом поганяє.