Петро і Марина Порошенки зустрілися з легендарним політв’язнем, поетом-шістдесятником Ігорем Калинцем - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.16 € 34.25
Петро і Марина Порошенки зустрілися з легендарним політв’язнем, поетом-шістдесятником Ігорем Калинцем

Ігор Калинець - жива легенда Львова і всієї України.

Фото ЄС.

Петро і Марина Порошенки зустрілися з легендарним політв’язнем, поетом-шістдесятником Ігорем Калинцем

Жива легенда Львова і всієї України – так написав п’ятий Президент Петро Порошенко на сторінці у Facebook після зустрічі у Львові з Ігорем Калинцем – письменником, одним із чільних представників дисидентського руху, почесним доктором ЛНУ ім. Івана Франка

«Для мене честь знову зустрітися з великою Людиною, з дисидентом, поетом, патріотом, з живою легендою Льовова і всієї України Ігорем Калинцем», – ділиться враженнями Порошенко. 

 

 Він нагадав, що на долю Ігоря Калинця та його дружини Ірини Стасів-Калинець випали важкі випробування. «За участь у дисидентському русі у 1972 році пана Ігоря було засуджено на 6 років ув’язнення суворого режиму і 3 роки заслання. За свої переконання він відбував покарання у Пермських концтаборах разом із Василем Стусом, Іваном Світличним, Миколою Горбалем, Степаном Сапеляком та іншими. А зі своєю дружиною пані Іриною Стасів-Калинець – на Забайкаллі», – пише лідер «Європейської Солідарності». 

Під час зустрічі з Петром Порошенком Ігор Калинець розповів, що дивиться проукраїнські телеканали і дуже переймається атаками влади на телеканал «Прямий».

Під час зустрічі з Петром Порошенком Ігор Калинець розповів, що дивиться проукраїнські телеканали і дуже переймається атаками влади на телеканал «Прямий». «В мене «Прямий» постійно включений. Чув, що хочуть закрити», – бідкається пан Ігор. 

 

 Він розповів, що уважно слухав виступ Петра Порошенка під час зустрічі з прихильниками у Дрогобичі і висловив свою підтримку кандидатові на посаду міського голови від «Європейської Солідарності» Олегу Синютці. 

«Ви лиш би до влади дійшли – тієї справжньої», – побажав український патріот лідеру партії. 

Користуючись нагодою, народні депутати з «Європейської Солідарності» Микола Княжицький та Олег Синютка зобов‘язались поширити книжку Ігоря Калинця для дітей у бібліотеки по всій Україні – особливо на Сході України. 

 

 Дочка Ігоря Калинця Дзвінка розповідає, що дисиденти-шістдесятники відіграли величезну роль у розвитку української держави: «Ті люди, які йшли за ідею, залишивши сім’ю, бо відстоювали ідеали – це, мабуть, трохи вище, ніж нам зараз намагаються втовкмачити. Колись Калинців вивчали у школі. Тепер у школі їх майже не вивчають. Школа космополітизується з певних причин. Можливо, є розвиток по спіралі, і якісь є повернення на вищому рівні». Вона закликала сучасників вивчати творчий доробок письменників-шістдесятників, ходити у бібліотеки і книгарні. 

«Зараз, у часи, коли багато хто зневірився, коли Україну знову намагається розшматувати Росія, приклад цієї родини надихає і дає сили боротися за долю України, за її свободу, за її незалежність. Пишаюся, що ми однодумці з паном Ігорем Калинцем. Дякую за все, що ви робите і дякую за вашу підтримку!», – наголосив Петро Порошенко. 

Джерело: ЄС.