Ціни на яблука цьогоріч б’ють рекорди - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.05 € 34.01
Ціни на яблука цьогоріч б’ють рекорди

Цьогоріч яблука найдорожчі за всю історію незалежної України.

Фото з відкритих джерел.

Ціни на яблука цьогоріч б’ють рекорди

Яблука в Україні коштують, як заморські фрукти. А от картопля цього року дешева

На початку вересня відчутно подешевшали овочі борщового набору. Картоплю усіх популярних сортів у гурті продають по 5-6 грн/кг. У супермаркетах у роздріб її пропонують по 8-10 грн/кг. Торік в аналогічний період картоплю продавали від 8 до 15 грн/кг.

Як пише gazeta.ua, порівняно з минулим роком істотно подешевшала цибуля. Кілограм коштує 4,5 грн. Знизилася вартість моркви та буряку. Їх продають по 7 і 4,4 грн/кг відповідно. Ще місяць тому ціна була вищою на 2 грн. Капуста коштує 5 грн/кг.

Водночас цього сезону дорогими залишаються помідори. Наприклад, 5-6 років тому помідор-сливку у вересні продавали по 3 грн/кг. Зараз - 11-13 грн. Рожеві та жовті томати коштують від 33 грн.

«Щороку ціни на помідори зростають. При цьому ми імпортуємо їх ще більше. За 7 місяців 2020 року з інших країн завезли майже 70 тисяч тонн — це обсяг імпорту 2019-го. В Україні через зміну клімату стає складно виростити томати товарного вигляду у відкритому ґрунті. Старі теплиці закриваються, а нових не будують, бо немає грошей», – пояснює експерт плодоовочевого ринку Тетяна Гетьман.

Закінчується сезон огірків. Тому овочі не найкращої якості в супермаркетах та на розкладках можна знайти по 26-30 грн/кг. У серпні ціна була на рівні 20 грн. Кабачки коштують 12,69 грн, баклажани – 12. Червоний болгарський перець продають від 74 грн.

Вересень 2020-го відзначився найдорожчими яблуками за всю історію незалежної України. 

Вересень 2020-го також відзначився найдорожчими яблуками за всю історію незалежної України. Порівняно з минулим роком ціни вищі щонайменше в 1,5 раза. Коштують 16-30 грн/кг.

У Польщі яблука дешевші в 1,5 раза. Сусідня країна може збирати понад 4 мільйони тонн яблук. В Україні в найурожайніший 2018 рік зібрали 1,25 мільйона тонн», каже експертка.

Порівняно з серпнем подешевшали кавуни. Ціна впала з 10 до 7-8 грн/кг. Дині в середньому продають по 15 грн/кг. Виноград кишмиш можна придбати від 35 грн. Кілограм персиків коштує 40 грн.

 

Джерело: gazeta.ua