У МВС розповіли про наступний етап боротьби з лихачами на дорогах - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.05 € 34.01
У МВС розповіли про наступний етап боротьби з лихачами на дорогах

Встановлення стаціонарних камер автофіксації дозволило втричі знизити кількість порушень, стверджують в МВС.

Фото mvs.gov.ua.

У МВС розповіли про наступний етап боротьби з лихачами на дорогах

У патрульній машині встановлюється прилад, який дозволяє фіксувати правопорушення, які відбуваються навколо поліцейського авто - навіть якщо воно перебувало в русі

Облаштування поліцейських автомобілів приладами фіксації перевищення швидкості стане наступним етапом програми впровадження автоматизованого контролю безпеки руху на автодорогах України. Про це у вівторок, 8 вересня, повідомив заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко на прес-конференції, інформує Кореспондент.

За його словами, першим етапом є встановлення стаціонарних фотовідеокамер в місцях підвищеної аварійності, та про них знають всі водії. Друга частина - це камери, які встановлюють в поліцейські авто.

«У патрульній машині встановлюється прилад, який дозволяє фіксувати правопорушення, які відбуваються навколо поліцейського авто - навіть якщо воно перебувало в русі. Тобто є можливість зафіксувати порушення швидкості руху автомобілів, що рухаються в попутному напрямку або по зустрічній», - пояснив перший заступник начальника департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький.

Це дає можливість поліцейському бути мобільним і забезпечує додатковий момент запобігання порушень, зазначив він.

«Зараз закуповуються чотири тестові програми, тендер уже оголошений. А на майбутню програму 2021-2023 року закладено купівлю кількох таких приладів», - уточнив Білошицький.

Голова Державного агентства інфраструктурних проектів Кирило Хом’яков зазначив, що до кінця року на дорогах України з'явиться чотири тестові програми, а 300 патрульних автомобілів, обладнаних такими системами, з'являться в найближчі кілька років.

«Є можливість зафіксувати порушення швидкості руху автомобілів, що рухаються в попутному напрямку або по зустрічній», - пояснив перший заступник начальника департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький.

Як відомо, в Києві та області 1 червня запрацювали перші 50 відеокамер системи автоматичної фото- і відеофіксації порушень правил дорожнього руху. За першу добу роботи вони виявили 58 тисяч випадків.