Курси НБУ $ 36.57 € 37.17
Інклюзивна кав’ярня: лучани представляють свій проєкт на Всеукраїнському фестивалі «Україна без кордонів»

Це перша кав’ярня в Луцьку та і у всій Україні, де працюють офіціантами хлопці з синдромом Дауна.

Фото з архіву Олени Мельник.

Інклюзивна кав’ярня: лучани представляють свій проєкт на Всеукраїнському фестивалі «Україна без кордонів»

Родина Мельників з Луцька приїхала на Всеукраїнський фестиваль «Україна без кордонів» до Скадовська Херсонської області. Вони стали відомими завдяки першій в Україні інклюзивній кав’ярні, у якій працюють люди з синдромом Дауна

Андрію Мельнику - 21 рік, він народився з синдромом Дауна, пише Суспільне. Хлопець - спортсмен, грає у футбол, бере участь у змаганнях, виступає у театральній студії і танцює. У нього є робота – працює офіціантом у інклюзивній кав’ярні. Ця робота йому дуже подобається, - говорить Андрій.

«Я працюю в кав’ярні, офіціантом роблю. Я розставляю виделки, ложки, тарілки. Ми вдвох працюємо офіціантами. Нас просять допомогти. Ми приносимо каву, чай, виделку, ложку - все, що потрібно нести людям. Чай я люблю обліпиховий».

Кав’ярня відкрилася не так давно, - розповідає мати Андрія, співзасновниця інклюзивної кав'ярні Олена Мельник. Карантин трохи зіпсував плани, та зараз заклад працює, і в ньому багато людей.

«Наша кав’ярня «Старе місто» відкрилася 9 січня 2020 року. Це перша кав’ярня в Луцьку та і у всій Україні, де працюють офіціантами хлопці з синдромом Дауна. Це мій син. І є у нас ще одна мама. Її син. Ми вирішили спробувати такий проект, коли наші хлопці вже закінчили школу, закінчили училище, Андрій отримав спеціальність фотографа. А другий хлопчик – це майстер ресторанного бізнесу Валентин. Тобто вони закінчили училище і постало питання, що ж робити далі. Власними силами відкрили кав’ярню, це була така унікальна подія для нашого міста».

Це перша кав’ярня в Луцьку та і у всій Україні, де працюють офіціантами хлопці з синдромом Дауна.

За словами Олени Мельник, щоб діти були працевлаштовані, обом мамам довелося повністю змінити профіль своєї власної роботи. Та вони про це не жалкують. Нещодавно в Луцьку під час визначення премії «Людина року», проект родини Мельників переміг у номінації «Відкриття року».

«Спілкування в кав’ярні – це нічим не замінити. Дуже цим тішаться, і така у нас атмосфера приємна та позитивна. Люди приходять поспілкуватися з сонячними офіціантами. Дуже багато друзів. Багато було ЗМІ, завдяки яким про нас знають по всій Україні і за кордоном», - розповіла Олена Мельник.

Серед інших учасників фестивалю «Україна без кордонів» був відзначений інклюзивний проект – танцювальний колектив з міста Миколаїв «Ліберті». Дівчатам, які танцюють, по 18 років. Займаючись улюбленою справою відчувають себе щасливими, - розповіла керівниця танцювального гурту Алла Камінська:

«Ми танцювальний колектив «Ліберті» з Миколаєва, привезли аж три танці. Один про море, один - про фей доброти, і ще один про королівського метелика. Наші дівчата вже дорослі, не діти, вони люблять танцювати все, що я з ними ставлю. Те, що ми зараз ставимо – це сучасний танець, який перемішується з елементами контемпорарі».

Telegram Channel