Курси НБУ $ 36.36 € 39.82
Волинські лісівники та школярі вивчають, чому всихають сосни

Пік масового розмноження та поширення шкідника вже минув і надалі його активність буде знижуватися.

Фото lisvolyn.gov.ua.

Волинські лісівники та школярі вивчають, чому всихають сосни

Шацькі лісівники допомагають вихованцям шкільного лісництва вивчати проблему всихання соснових насаджень

Спостереження майбутні лісівники проводять на території Шацького лісництва ДП «Шацьке УДЛГ». Працівники підприємства розповіли учням, що проблема виникла ще в 2015 році. Головною причиною всихання соснових лісів є пошкодження їх верхівковим короїдом, масове поширення якого було спричинено зміною клімату та зниженням рівня ґрунтових вод, інформує Волинське ОУЛМГ.

З одного боку ті 2 градуси, на які підвищилася середня багаторічна температура повітря, обумовили й підвищене випаровування води та дефіцит вологи під насадженнями протягом літніх і осінніх місяців, що призвело до різкого падіння стійкості лісів. З іншого – наявність необмежених запасів таких ослаблених деревостанів та теплі зими зумовили масове поширення шкідників лісу.

На початку 2016 року у ДП «Шацьке УДЛГ», згідно з результатами щорічної інвентаризації шкідників і хвороб лісу, площа вражених верхівковим короїдом насаджень становила – 75 га, в 2017 році – вже 447 га, в 2018 році – 1555 га, в 2019 році – 1986 га, а на початку 2020 року – 769 га. З цих даних можна зробити висновок, що цього року відмічено різке зменшення площі насаджень, пошкоджених верхівковим короїдом. Це відбулося завдяки вчасно проведеним санітарним заходам.

Наявність необмежених запасів таких ослаблених деревостанів та теплі зими зумовили масове поширення шкідників лісу. 

Учнями Шацького шкільного лісництва встановлено, що на дослідних ділянках лісу, пошкоджених верхівковим короїдом, протягом 2020 року не спостерігається свіжого всихання дерев. Свіжі невеликі куртини дерев із повністю пожовтілою хвоєю ще поодиноко виникають у насадженнях, які раніше не були пошкоджені верхівковим короїдом.

Отож будемо сподіватися, що пік масового розмноження та поширення шкідника вже минув і надалі його активність буде знижуватися.

Telegram Channel