Близько 600 українських виробників перевірять на використання антибіотиків - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.16 € 34.25
Близько 600 українських виробників перевірять на використання антибіотиків

Фахівці Держпродспоживслужби проведуть забір 350-ти зразків харчових продуктів тваринного походження.

Фото Andrei Tchernov/agronews.ua.

Близько 600 українських виробників перевірять на використання антибіотиків

Дослідження охопить підприємства по усій території України

До участі у дослідженні залучать більше 600 респондентів – представників господарств різних напрямів тваринництва (свинарство, птахівництво, бджільництво, скотарство) та присадибного сектору, ветеринарної медицини та кормовиробництва. Дослідження охопить підприємства по усій території України. Про це повідомляє Інфоіндустрія, пише  agronews.ua.

Так, у рамках Проєкту ФАО «Зміцнення національного потенціалу для подолання ризиків антимікробної резистентності (АМР)», методом випадкових чисел буде сформовано перелік господарств або великих промислових підприємств. Фахівці Держпродспоживслужби проведуть забір 350-ти зразків харчових продуктів тваринного походження та дослідження їх на вміст залишків протимікробних препаратів.

Набагато простіше дати тварині антибіотик, ніж вивчати альтернативні методи. Ніхто не думає про наслідки, які можуть бути.  

Окрім того, у ході дослідження упродовж вересня-листопада проведуть опитування більше 600 респондентів щодо використання антибіотиків у тваринництві:

«Головна мета опитування – зрозуміти, наскільки наші ветеринарні фахівці, тваринники переймаються цією проблемою, наскільки вони розуміють небезпеку згодовування антибіотиків. Ми вважаємо, що отримані результати покажуть неготовність більшості людей зараз перейти у розряд тих, хто не застосовує протимікробні препарати. Звичайно, наразі це дуже складно – необхідно змінювати як технологію виробництва, так і систему годівлі. Набагато простіше дати тварині антибіотик, ніж вивчати альтернативні методи. Ніхто не думає про наслідки, які можуть бути. Це дослідження, зокрема, допоможе звернути увагу суспільства, виробників на негативність можливих наслідків, до яких може призвести активне «згодовування» протимікробних препаратів зараз», — зауважив Олександр Рєвнівцев, координатор Проєкту з проведення опитування.