За тиждень волинські рибпатрульні викрили 16 порушень природоохоронного законодавства - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.05 € 34.01
За тиждень волинські рибпатрульні викрили 16 порушень природоохоронного законодавства

Волинь-нова

За тиждень волинські рибпатрульні викрили 16 порушень природоохоронного законодавства

У період з 7 по 14 вересня 2020 року державні інспектори Волинського рибоохоронного патруля зафіксували 16 порушень законодавства у сфері охорони водних біоресурсів. Так, складено шість протоколів за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення Правил рибальства) та вісім – за ч. 4 ст. 85 КУпАП (грубі порушення). Оформлено два акти виявлення та вилучення безгосподарського майна

«За даний період на порушників накладено 306 грн штрафів. Збитки, завдані рибному господарству України, склали 1 206 грн. Під час проведених рибоохоронних заходів державні інспектори вилучили 2 кг водних біоресурсів. Також вилучено вісім од. заборонених знарядь лову та ще шість од. – за актами безхазяйного майна», - повідомив керівник Волинського рибоохоронного патруля Тарас Куньчик.

Для прикладу, восьмого вересня волинськими рибпатрульними зафіксовано грубе порушення Правил рибальства. Інцидент стався на р. Стохід,  поблизу с. Оленине Камінь-Каширського району. Громадянин здійснював незаконний вилов водних біоресурсів за допомогою забороненого сітного знаряддя. Завдяки оперативним діям інспекторів рибоохорони порушник не встиг завдати шкоди рибному господарству.

За даний період на порушників накладено 306 грн штрафів.

На особу складено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Матеріали справи направлено до Камінь-Каширського районного суду для притягнення правопорушника до відповідальності та відшкодування завданої шкоди. Заборонене знаряддя вилучено.

В Управлінні Держрибагентства у Волинській області функціонує телефонна «гаряча лінія»: (067) 360 78 40. Про порушення Правил любительського і спортивного рибальства та порядку придбання чи збуту риби – прохання повідомляти за вказаним номером телефону.

Довідкова інформація. Нагадуємо, з 20 серпня по 30 вересня діє заборона на вилов раків у рибогосподарських водних об’єктах Волинської області. Лов раків під час заборони є грубим порушенням природоохоронного законодавства, за яке передбачена адміністративна відповідальність за ч. 4 ст. 85 КУпАП (штраф від 340 до 680 грн). Крім того, порушнику доведеться сплатити збитки у розмірі 25,5 грн за кожний екземпляр незаконно виловленого рака.

Джерело: Управління державного агентства рибного господарства у Волинській області