Луцький художник розповів, чому новий мурал на старому кінотеатрі у сірих кольорах (фото) - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.05 € 34.01
Луцький художник розповів, чому новий мурал на старому кінотеатрі у сірих кольорах (фото)

Луцьк. Вулиця Богдана Хмельницького.

Фото Романа Домбровського.

Луцький художник розповів, чому новий мурал на старому кінотеатрі у сірих кольорах (фото)

У місті новий мурал виконаний в чорно-білих відтінках

Художник Андрій Присяжнюк розповів, як створював мурал на стіні колишнього кіноткатру «Зміна» , що на вулиці  Богдана Хмельницького. 

По кольори і як він вписується в архітектуру старої вулиці, митець розповів на своїй сторінці у фейсбуці.

Андрій Присяжнюк пояснює: «Із допомогою сучасних технологій отримуємо надреалістичні фотографії та відео, в яких часто використовуються різні фільтри, які підсилюють колір. З власних спостережень формується враження що реальність виглядає сірою. Ми все більше дивимося на світ через призму гаджетів. Щоб побачити мурал в кольорі, потрібно використати додаток доповненої реальності. Цим хочу привернути увагу глядача до нашої залежності від смартфонів», – пояснив ідею худржник.

Кінотеатр «Зміна» збудований 1963 року. Приклад радянського модернізму.

Пан Андрій розповів, що працюючи над стінописом, ставив собі завдання вписати абстрактну пластичну форму в існуюче середовище:

«Організувати формат враховуючи архітектурні конструкції (вікна, стовп тощо). Через відсутність «коду міста» вулиці перенавантажені кольором та іншим візуальним сміттям. Монохромна робота не перенасичує кольором існуюче середовище та органічно вписується в нього. Симбіоз архітектури з новим муралом, вдається досягнути, за рахунок використаних елементів мозаїки, яка збереглася на одній з стін будівлі». 

 

Старе фото архітектури.
Старе фото архітектури.

 

 

 

Луцьк. Вулиця Богдана Хмельницького.
Луцьк. Вулиця Богдана Хмельницького.

 

 

 

Джерело: Фейсбук.