На скільки зростуть ціни в Україні наступного року - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.29 € 33.55
На скільки зростуть ціни в Україні наступного року

Якою буде інфляція у 2021 році.

Фото – УНІАН.

На скільки зростуть ціни в Україні наступного року

Серед причин прискорення інфляції експерт назвав зростання мінімалки в Україні та подорожчання енергоносіїв у світі.

Інвестгрупа ICU прогнозує зростання інфляції протягом наступного року до 6,5%.

Про це повідомив голова департаменту макроекономічних досліджень ICU Сергій Ніколайчук в ході онлайн-конференції, передає УНІАН.

Причини прискорення інфляції в Україні

Він зазначив, що інфляція залишається досить низькою, становивши в серпні лише 2,5% в річному вимірі, проте річні темпи зміни цін приховують посилення інфляційного тиску в останні місяці.

Одна з причин прискорення інфляції – підвищення мінімалки.

«У майбутньому, на нашу думку, відкладений попит в окремих секторах, наслідки зростання витрат внаслідок підвищення мінімальної зарплати, ослаблення обмінного курсу гривні, який ми закладаємо в наш прогноз, і відновлення цін на енергоносії зумовлять досить високі темпи інфляції. І це призведе до того, що інфляція вже в четвертому кварталі знову повернеться до цільового діапазону НБУ», - сказав Ніколайчук.

Якою буде інфляція у 2021 році

За його словами, вже в першому кварталі 2021 року інфляція перевищить верхню межу цільового діапазону Нацбанку (5% +/- 1 п.п.) й залишатиметься на цьому рівні протягом наступного року.

«Ми очікуємо продовження зростання індексу споживчих цін дещо підвищеними темпами протягом 2021 року, і очікуємо, що інфляція закінчить рік на позначці 6,5%», - наголосив експерт.

Нагадаємо, споживча інфляція в Україні в серпні 2020 року в річному вираженні - у порівнянні з серпнем 2019 року - становила 2,5%, прискорившись з 2,4% в липні. Національний банк України прогнозує входження інфляції в цільовий діапазон 5% + / -1 процентний пункт до кінця року у зв'язку з поступовим відновленням світової економіки та зростанням цін на енергоресурси.

Проєкт Державного бюджету на 2021 рік, затверджений Кабінетом Міністрів, побудований на прогнозі зростання інфляції в 7,3%.

Джерело: УНІАН