Курси НБУ $ 41.29 € 44.97

ЗА ГАЗ ТОРГУВАЛИСЬ-ТОРГУВАЛИСЬ І ДОГРАЛИСЬ

Складається враження, що нинішню владу у Києві зовсім не цікавила договірна епопея з газом, яку проводила НАК «Нафтогаз України», утворення сумнівного постачальника «РосУкрЕнерго», про кримінальне підгрунтя якого говорив увесь світ, втрата дешевого туркменського газу...

Олександр НАГОРНИЙ

Складається враження, що нинішню владу у Києві зовсім не цікавила договірна епопея з газом, яку проводила НАК «Нафтогаз України», утворення сумнівного постачальника «РосУкрЕнерго», про кримінальне підгрунтя якого говорив увесь світ, втрата дешевого туркменського газу.

Не хвилює і те, що на сьогоднішній день НАК «Нафтогаз України» опинилась на краю банкрутства. «Здібний», як казав Президент, прем’єр-міністр Юрій Єхануров ще зовсім недавно з лагідною усмішкою запевняв, що подорожчання газу для населення не буде. Навіть нахабна поведінка глави «Нафтогазу» Олексія Івченка, який придбав розкішний службовий автомобіль, викликала такий собі батьківський жест: мовляв, продай, щоб не дратувати людей.
А тим часом газова криза докотилася до кожного споживача, в тому числі і на Волинь. Як пояснив начальник управління з реалізації та обліку природного газу ВАТ «Волиньгаз» Іван Скорупський, отримано листа від дочірньої компанії НАК «Нафтогаз України» — «ГазУкраїни» щодо негайного припинення безлімітного постачання голубого палива споживачам, зокрема йдеться про теплокомуненергетику. На10 квітня ц.р. державне комунальне підприємство «Луцьктепло» використало 1 млн. 102 тис. куб. метрів газу без наданого ліміту. Іван Анатолійович сказав, що «Волиньгаз», який займається транспортуванням газу тільки в межах виділених лімітів, змушений припинити подачу палива, інакше управління магістральних газопроводів за командою зверху може понизити тиск на газорозподільних станціях, що зачепить інтереси всіх добросовісних платників.
Звичайно, відразу виникає питання: чи волинян не покарано за борги — непроплачений газ? Сумніви розвіяв директор підприємства «Луцьктепло» Анатолій Лучко, який сказав, що середній рівень проплати за газ в Україні становить 52 відсотки, а, наприклад, в Луцьку — 70. Тим більше, що плата за подане тепло розбивається за рік на періоди: 60 відсотків — взимку, 40 — влітку. І це в Луцьку стало нормою, до чого звикли мешканці квартир.
Анатолій Хомич з гіркотою повідомив, що в Україні навіть не вирішено постачання газу для комунальної енергетики. Тож і потрібних об’ємів газу компанія, з якою був укладений контракт, немає.
Окрім того, нас чекає чергове підвищення ціни на газ, про що населення ще не знає. Кабінет Міністрів 29 квітня ц.р. видав постанову за № 605, згідно з якою 1000 кубометрів газу для населення з 1 липня ц.р. коштуватиме 686 гривень, тоді, як на початку року ціна була 213 гривень. Це означає, що споживач платитиме в декілька разів більше за спожитий газ. Яка сім’я витримає таке навантаження?
Можна передбачити виникнення ряду проблем, які не в змозі вирішити місцева влада, газовики, комунальники. Лучани, ймовірно, не матимуть гарячої води, якщо не переможе здоровий глузд. А це означає, що обурені споживачі зменшать проплату і про ніяких 70 відсотків мова не йтиме. Таким чином мешканці квартир перейдуть на нагрівання води у виварках, що принесе великі збитки ВАТ «Волиньгаз». Поки що, як повідомив пан Лучко, в усі лікарні і дитсадки (за винятком двох) гаряча вода надходить, але ж щодня відключається три-чотири котельні. В заложниках опиняться, як завжди, комунальники і місцева влада.
Хто ж виграє від цього безладу? Ті, хто укладав ганебну угоду з Росією про постачання газу, вчасно покинуть урядові кабінети і пересядуть в зручні парламентські крісла. Першим це зробив Олексій Івченко, котрий подав у відставку і тепер буде вирішувати глобальні справи у Верховній Раді.

Telegram Channel