50% волинян уже викопали картоплю. Чи задоволені врожаєм і почім продають (фото) - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.16 € 34.25
50% волинян уже викопали картоплю. Чи задоволені врожаєм і почім продають (фото)

Картопляний сезон на Волині.

Фото – Суспільного.

50% волинян уже викопали картоплю. Чи задоволені врожаєм і почім продають (фото)

Цього року в області картоплею засадили 80 тисяч гектарів

На Волині у розпалі сезон копання картоплі. Уже вибрали понад 50% картоплі нового врожаю.

Про це розповів Суспільному начальник відділу рослинництва управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Олександр Книш.

Аграрії та селяни кажуть, цьогорічним врожаєм задоволені, а от ціною - ні. Кілограм картоплі на гуртовому ринку вартує 5 гривень. Минулого року восени ціна на картоплю була вдвічі дорожча.

Кілограм картоплі на гуртовому ринку вартує 5 гривень. Минулого року восени ціна на картоплю була вдвічі дорожча.

 

В області щорічно вирощують більше мільйона тонн цієї культури. Житель села Мирків Горохівського району Анатолій Юхимчук посадив 0,20 га. Раніше, каже господар, під цю культуру виділяв більші площі. Зараз картоплю сім’я вирощує тільки для власних потреб. З його слів, продавати стало не вигідно.

Обробити насіння від шкідників, підживити площі, обприскати від жуків – все це дуже затратно. А ціна за картоплю 5 грн. була ще 10 років тому. За цей час зросли ціни на комунальні послуги, хліб, пальне», – каже чоловік.

 

 

 

 

 

 

 

Дехто із селян, хто посадив та зібрав картоплі багато і не має де зберігати, набирають у сітки і продають культуру одразу з поля. У центрі села стоїть вантажний автомобіль із цьогорічним врожаєм.

Ігор Гуменюк, вже 20 років поспіль із Харкова приїздить на Горохівщину оптом купувати картоплю у селян. Чоловік розповів, що займається підприємницькою діяльність. Картоплю на Волині купує по 5 грн. за кілограм. За один день підприємець купив у волинян 20 тон картоплі. У Харкові каже, продаватиме по 7-8 грн.

 

 

Чоловік розповідає, що міг би купувати картоплю в населення і дорожче, але на сході України багато конкурентів. «Харківський ринок заполонила картопля, яку привозять із Білорусії. На вигляд вона гарна, але у ній багато хімії», - каже Ігор Гуменюк.

Начальник відділу рослинництва управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Олександр Книш розповів, що 99% картоплі на Волині вирощують особисті селянські господарства.  Цього року картоплею засадили 80 тисяч гектарів. Це на 5 тисяч га більше ніж торік.

Олександр Книш розповідає, що цінову політику диктує ринок, вона залежить від дефіциту чи надлишку продукції. За його словами, на Волині середня врожайність картоплі цього року – близько 150 центнерів з га.

 

Джерело: Суспільне. Волинь.