За нардепа Юрченка внесли 3 млн застави - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.44 € 33.30
За нардепа Юрченка внесли 3 млн застави

Олександра Юрченка підозрюють у хабарництві.

Фото Гордон.

За нардепа Юрченка внесли 3 млн застави

За народного депутата Олександра Юрченка, якого НАБУ і САП підозрюють в одержанні хабаря та причетності до корупційної схеми у парламенті, внесли 3 мільйони 1656 гривень застави

Про це повідомив речник Вищого антикорупційного суду Олеся Чемериc у коментарі «Українській правді». «За нардепа внесли заставу у повному обсязі», - сказала вона.

Чемерис уточнила, що кошти внесли 24 вересня. Наразі ВАКС отримав довідку, яка підтверджує надходження коштів і служить посвідкою для того, щоб людину випустили з СІЗО.

Чемерис уточнила, що кошти внесли 24 вересня. Наразі ВАКС отримав довідку, яка підтверджує надходження коштів і служить посвідкою для того, щоб людину випустили з СІЗО.

«Українська правда» намагалася уточнити в адвокатів Юрченка, чи він наразі вийшов із СІЗО. Але захисник Едуард Ушканенко на питання журналіста сказав «Без коментарів» і кинув слухавку, а адвокат Олена Бірюч кинула слухавку, навіть не дослухавши питання, і більше не брала.

Передісторія: 

  • 13 вересня НАБУ викрило на хабарі неофіційного помічника депутата Олександра Юрченка з фракції «Слуга народу» Івана Фіщенка. Йому повідомили про підозру за ч.5 ст.27 ч.4 ст.368 КК України.
  • 15 вересня НАБУ опублікувало відеоматеріали щодо передачі частини хабара спільникам нардепа від «Слуги народу» Олександра Юрченка. Частина коштів була обіцяна самому нардепу. 
  • Генпрокурор Ірина Венедіктова з трибуни Ради 15 вересня заявила, що вручити підозру Юрченку неможливо, бо для цього недостатньо обставин. 17 вересня стало відомо, що Венедіктова таки підписала підозру Юрченку і навіть клопотання про арешт для нього.
  • 17 вересня фракція «Слуга народу» виключила зі своїх лав Юрченка. Детективи НАБУ вручили йому підозру і клопочуть про арешт із альтернативою 6,5 млн гривень застави.
  • 18 вересня Юрченко не з’явився на засідання Вищого антикорупційного суду з обрання йому запобіжного заходу.
  • 21 вересня суд арештував Юрченка із можливістю вийти під заставу у розмірі 3 млн 1656 грн.