Волинянин консервує у банки землю та воду з понад 50 країн (Фото) - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.27 € 33.41
Волинянин консервує у банки землю та воду з понад 50 країн (Фото)

Привезену з закордону землю та воду чоловік консервує у банки.

Фото Суспільного.

Волинянин консервує у банки землю та воду з понад 50 країн (Фото)

Через захоплення у мандрівника іноді виникають проблеми на митниці

Волинянин Віталій Собуцький відвідав близько 50 країн, десятки морів, океанів, озер, річок і каналів. З найвіддаленіших куточків світу мандрівник везе додому воду та землю.

Про це повідомляє Суспільне.

 

Колекцію зі склянками і банками облаштував у власному домі. У підвалі будинку Віталія Собуцького також зберігаються десятки вин з різних країн, номерні знаки та мушлі.

Першу банку із консервованою землею привіз з міста Фігейра-да-Фош, що у Португалії.

 

Мандрівник святкував Новий рік на горі Олімп у Греції, у День прапора України заночував на самісінькій вершині Говерли, всієї сім’єю відвідали вулкан Везувій і з кожного місця, де вдалось побувати Віталій везе додому та консервує землю та воду. Скільки на полицях у підвалі місткостей, каже: «навіть не рахував». Ще десятки пакетиків із землею зберігає у коробці. Їх потрібно розсортувати і підписати.

Віталій Собуцький розповідає: першу банку із консервованою землею привіз з міста Фігейра-да-Фош, що у Португалії: «чомусь тоді згадав рідні Ківерці та пісню «Грудочку землі своєї до уст прикладу». Набрав землі з під пальми в мішечок. Далі був Лісабон, там теж набрав».

Після тієї подорожі привезли землю додому стало традицією, каже чоловік. В усіх наступних містах та країнах мандрівник шукав визначні, або історичні місця: «В Берліні землю брав звичайно під Рейхстагом, у Парижі з-під Ейфелевої вежі».

Серед десятків склянок із водою з озер, річок, морів та океанів світу, Віталій виділяє емкість яку привіз із Казахстану. «Водичка з озера Балхаш! Це озеро унікальне тим, що воно на половину прісне, наполовину солоне. Я знаю, що сюди приїздив Жак Кусто зі своєю експедицією, щоб зрозуміти цей факт, але наскільки мені відомо вони нічого не зрозуміли».

 

 

 

 

Через захоплення у мандрівника іноді виникають проблеми на митниці. Так під час повернення з однієї із подорожей українські прикордонники не повірили, що чоловік везе додому мішечки із землею. «Бувало що і нюхали ту землю і на зуб пробували. Коли розуміли, що це не якісь заборонені речовини махали рукою», - сміється Віталій.

Через пандемію коронавірусу Віталій разом із родиною стали подорожувати Україно. На поличці, поруч із океанською водою тепер стоять склянки привезені з Дніпра, Тиси, Стоходу... «Україна незвідана, тут стільки є цікавого. Завдяки тому карантину я побачив, що Україна понад усе!».

«Я подорожую, щоб жити», - каже Віталій. Серед десятків відвіданих країн та сотні міст мандрівник жодної не виділяє. Каже улюбленої місцини немає. З кожної поїздки чоловік привозить не лише експонати для власної колекції, а й незабутні враження та досвід. Нині планує наступну поїздку. Хоче відвідати Мексику.

Джерело: Суспільне. Волинь.