Курси НБУ $ 36.36 € 39.82
За допомогою МРТ можна виявити нерозумних людей

В розумних людей інакше працює мозок

Фото 24 каналу.

За допомогою МРТ можна виявити нерозумних людей

В розумних людей інакше працює мозок

Рівень інтелекту безпосередньо пов'язаний з будовою і певними властивостями мозку. Нове дослідження показало, що у людей з високим рівнем інтелекту інакше влаштовані зв'язки між різними відділами кори великих півкуль.

До такого висновку дійшли Нейробіологи з Університету імені Гете (Goethe University), передає 24 канал.

Нове дослідження проводилося за допомогою МРТ-сканування мозку і сучасних методів аналізу нейромереж. Висновки були зроблені на підставі даних 300 учасників експерименту.

Мозок працює, як соцмережа .  У розумних людей мережа активніша .

З'ясувалося, що організація зв'язків в нашому головному мозку нагадує соціальну мережу, яка складається з малих підмереж (щось на зразок умовних груп – «сім'я», «друзі», «колеги»).

З одними підмережами ми взаємодіємо регулярно, а з іншими – значно рідше. Виявилося, що в людському мозку робота влаштована за схожим принципом. Найбільш важливі та активні області, які впливають на життєдіяльність, тісно пов'язані між собою, і значно слабше пов'язані з тими, чиє значення для життєдіяльності не таким значним.

У розумних людей мережа активніша 

Експеримент показав, що у людей з високим рівнем інтелекту різні частини мозку набагато краще пов'язані один з одним, попри те, чи є вони частиною однієї «підгрупи» чи ні. Причини таких відмінностей поки залишаються загадкою.

Основне питання полягає в тому, чи народжуються розумні люди з певними біологічними перевагами, або розвивають їх протягом життя.
 

Джерело: 24 канал
Telegram Channel