Для Архіву національної пам’яті немає коштів - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.27 € 33.53
Для Архіву національної пам’яті немає коштів

Поки що в архіву є тільки приміщення.

Фото зі сторінки Архіву національної пам’яті у Facebook.

Для Архіву національної пам’яті немає коштів

У проєкті бюджету-2021 на архів не передбачили коштів

Цієї весни в Архіву національної пам'яті вже забрали 58 млн грн на перший етап реконструкції – ці гроші пішли у фонд боротьби з коронавірусом. Про це повідомляє архів на своїй сторінці у Фейсбуці, пише «Історична правда».

Нещодавно Кабінет Міністрів ухвалив проєкт Закону «Про Державний бюджет України на 2021 рік». У проєкті коштів, виділених на реконструкцію Архіву національної пам'яті немає. Передбачені лише капітальні видатки у розмірі 9,3 млн грн – вони виділені спільно на Архів національної пам'яті та Музей Революції гідності.

Передбачені лише капітальні видатки у розмірі 9,3 млн грн – вони виділені спільно на Архів національної пам'яті та Музей Революції гідності.

Такий стан справ викликає у співробітників Архіву велике занепокоєння та навіть ставить під питання створення та існування Архіву національної пам'яті – інституції, яка планує за два роки зібрати та відкрити доступ до 4 млн історичних документів колишніх радянських спецслужб.

ГДА УІНП та Український інститут національної пам'яті подавали до Міністерство культури та інформаційної політики України пропозиції до бюджету у розмірі 350 млн грн. 

У свою чергу міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко під час презентації проєкту реконструкції Архіву національної пам'яті 17 липня підтримав створення найсучаснішого архіву в Україні.

Поки що це лише проєкт бюджету. Голосування за нього у першому читанні має відбутися за кілька тижнів.