Владика Михаїл пропонує у Луцьку зробити Михайлівський майдан - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.37 € 33.56
Владика Михаїл пропонує у Луцьку зробити Михайлівський майдан

Як символ вдячності.

Фото з відкритих джерел.

Владика Михаїл пропонує у Луцьку зробити Михайлівський майдан

Встановити пам’ятник і назвати майданчик Михайлівським

Митрополит Луцький і Волинський Михаїл виступив із почином створити в обласному центрі майдан на честь Архістратига Михаїла.

Про це інформують в пресслужбі Волинської єпархії  ПЦУ.

Відповідне зверненння владика написав до виконувача повноваження міського голови Григорія Пустовіта.

Нагадаємо, Михаїл звернувся в мерію з проханням надати дозвіл на розроблення, погодження і встановлення пам’ятника Архангелу хоронителю на перетині вулиць Градний Узвіз та Лесі Українки

«Недавно облаштований сквер на стику вулиць Лесі Українки та Градний узвіз потребує, на нашу думку, подальшого вдосконалення. Віддавна ця частина міста мала сакральне значення. З одного боку тут ще з ХІІІ ст. зводилися церкви, монастирі. З другого боку довго функціонувало кладовище з капличкою (діяла з середини XVII ст.). Зберегти й закріпити пам’ять про релігійну складову цієї місцевості потрібно, встановивши у новому сквері скульптуру Архістратига Михаїла, а майданчик назвати Михайлівською площею», – вважає керуючий єпархією.

Щоб це було місцем не лише зустрічі, відпочинку, але й нагадування, що через ангела-охоронця Господь оберігає людину й поза храмом.

За словами владики, цей образ, актуальний завжди, нині ж набуває особливо символічного значення. Як зазначено в Новому Завіті, Архістратиг Михаїл – верховний командувач Божого війська супроти нечистих сил. За християнською традицією, також захисник воїнів.

Крім цього, високопреосвященний нагадав, що в кожного з нас є свій ангел-охоронець, тож спорудження пам’ятника очільникові наших охоронителів – чудовий вияв вдячності лучан. «Хай це буде місце не лише зустрічі, відпочинку, але й нагадування, що через ангела-охоронця Господь оберігає людину й поза храмом», –  зазначив він.

Джерело: Волинська єпархія ПЦУ.