
Дотримуйтеся правил рибальства!
За що волинян можуть оштрафувати під час підводної риболовлі
Основні правила підводного добування риби
Такий спосіб рибальства практикується у багатьох країнах світу. Воно являє собою процес вистежування, переслідування і добування риби, шляхом спостереження з поверхні води, пірнання на затримці дихання і здійснення пострілу з підводної рушниці.
Заборонено здійснювати підводне полювання у каналах теплоенергоцентралей, підвідних та скидних каналах електростанцій; підвідних і магістральних каналах, підводах рибогосподарських та меліоративних систем.
На сьогодні здійснення підводного полювання в Україні регулюється Правилами любительського і спортивного рибальства, які регламентують норми лову, заборонені місця, терміни заборони лову водних біоресурсів, мінімальний розмір риб, умови проведення спортивних змагань з підводного полювання, район дії, дозволені та заборонені знаряддя і способи лову тощо.
Пункт 4.3 Правил рибальства передбачає наступне: «Підводне полювання на риб дозволяється: гарпунними рушницями без застосування аквалангів та інших автономних дихальних приладів на ділянках водойм, визначених органами рибоохорони для проведення любительського рибальства, при наявності посвідчення підводного мисливця».
Заборонено здійснювати підводне полювання у каналах теплоенергоцентралей, підвідних та скидних каналах електростанцій; підвідних і магістральних каналах, підводах рибогосподарських та меліоративних систем, в шлюзових каналах тощо; новостворених водосховищах; промислових ділянках, закріплених за користувачами водних біоресурсів; верхніх б’єфах гребель на відстані понад 500 м, в нижніх – на відстані у межах, встановлених; поблизу мостів, які охороняються, в межах режимних зон охорони; радіусі 500 м навколо риборозплідних господарств; на зимувальних ямах та нерестовищах.
Відсутність посвідчення підводного мисливця, при здійсненні лову, відповідно до ч. 3 ст. 85 КУпАП кваліфікується як порушення Правил рибальства, і тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від двох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Затримання та конфіскація спорядження та засобів лову підводного мисливця можлива у разі вчинення ним грубого порушення, передбаченого ч. 4 ст. 85 КУпАП. Грубе порушення правил рибальства – тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 340 до 680 грн) з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих водних живих ресурсів чи без такої.

